de ani Fără Frică...

Publicat 20 Oct 2009 | Reactualizat 18 Nov 2009 | Expiră 21 Nov 2009

Contabil sef - Director Economic

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- Domiciliul stabil in Galati sau Braila;
- Studii superioare economice;
- Cursuri de specialitate: CODECS sau MBA;
- Atestat de Expert contabil (membru CECCAR) si Auditor financiar;
- Experienţă semnificativă pe un post similar – minim 5 ani;
- Cunoştinţe solide de operare PC (MS OFFICE, Outlook);
- Cunoştinţe de operare n programe de contabilitate (preferabil WinMentor);
- Cunoştinţe de legislaţie financiar-contabila şi management financiar;
- Aptitudini numerice si analitice, atentie la detaliu;
- Abilităţi de comunicare, coordonare şi organizare;
- Fire proactiva, ce se adapteaza rapid schimbarilor, ia decizii rapide, propune solutii de rezolvare a problemelor;
- Cunostinte temeinice de limba engleza
- Spirit de echipă dezvoltat.
- Simt de raspundere
- Rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Conduce, coordoneaza, verifica şi răspunde de activitatea financiar-contabilă a societatii;
- Instituie proceduri referitoare la executarea de operaţiuni legate de politica economico-financiară a firmei;
- Realizeaza proiectul de buget semestrial şi anual defalcat;
- Intocmeste la timp şi în conformitate cu dispoziţiile legale, balanţele de verificare, situaţii lunare, trimestriale, semestriale şi anuale cu privire la principalii indicatori economico-financiari;
- Intocmeste bilanţul contabil şi se va asigura de permanenta respectare a legislaţiei fiscale-contabile;
- Realizeaza prognoza săptămânală şi lunară de cash-flow pentru plăti şi va asigura efectuarea acestora;
- Asigura plăţile la termen a sumelor care intră în responsabilitatea firmei faţă de bugetul de stat, alte obligaţii faţă de terţi, conform priorităţilor stabilite de conducerea companiei;
- Gestioneaza indicatorii lunari stabiliţi şi va propune măsuri pentru îndeplinirea obiectivelor financiare;
- Prezinta acţionarilor rapoarte cu privire la rezultatele economico-financiare ale companiei;
- Propune măsuri concrete şi eficiente pentru înlăturarea situaţiilor economice nefavorabile şi se va documenta permanent în legatură cu problemele economico-financiare atipice;
- Organizează inventarierea anuală a patrimoniului şi valorificarea rezultatelor inventarierii;
- Reprezinta compania în relaţia cu organele de control şi alte institutii financiare

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Contabil sef - Director Economic  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles