de ani Fără Frică...

Publicat 09 Iun 2016 | Reactualizat 10 Iul 2016 | Expiră 11 Iul 2016

Contabil Sef

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta de minim 3 ani intr-un post asemanator intr-o companie de transporturi sau casa de expeditie,
- cunostinte de management si calitati de leadership,
- spirit antreprenorial, proactiv,
- abilitati de comunicare si negociere,
- capacitate de analiză şi sinteză,
- limba engleza fluent,
- abilitati de a lucra in sistem informatic integrat si a participa la imbunatatirea acestuia.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
Organizeaza, coordoneaza, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu legislatia in vigoare si cu procedeele, instructiunile si normele interne
Organizeaza, participa si supervizeaza activitatile de elaborare si punere in aplicarea a procedeelor contabile si planului de conturi adaptat societatii
Planifica activitatile, stabileste sarcini si responsabilitati pentru fiecare membru al echipei si decide necesarul de personal
Emite norme interne specifice si participa la elaborarea si imbunatatirea procedurilor interne si dezvoltarea sistemului informatic
Analizeaza si evalueaza activitatea echipei si rezultatele acesteia
Organizeaza si participa la intocmirea situatiilor financiare lunare, semestriale si anuale cerute de lege sau de managementul firmei sau al grupului, avizeaza lucrarile financiar-contabile

M&M Militzer & Munch Romania SRL is the local branch of the M&M Group – a mid size multinational company, with a tradition over 100 years in freight forwarding and logisitcs, with over 130 branches in over 40 countries. More details at www.mumnet.com

Expirat
Contabil Sef  -  M&M Militzer & Munch Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles