Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

contabil

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vechime minim 3 ani intr-un departament/firma de contabilitate.
Cunostinte de limba engleza si carnet de conducere categoria B constituie un avantaj.;
Cunostinte de fiscalitate si contabilitate la nivel avansat;
Rezistenta la stres;
Disponibilitate pentru program prelungit si pentru deplasari in tara si/sau strainatate;
Persoana pozitiva cu reale capacitati de organizare si planificare , dornica sa-si dezvolte cariera in cadrul profesiei contabile, intr-un colectiv tinar si dinamic.
Studii: Absolvent al unei facultati cu profil economic, de preferat cu specializare in contabilitate, audit, finante.
Abilitati de lucru cu computerul : cunostinte operare MSOffice, cunostinte operare program de contabilitate WIZ .
- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii ;
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa ;
- Capacitate de sinteză şi analiză ;
- Atenţie la detalii cu simtul raspunderii ;
- Initiativă, integritate şi obiectivitate ;
- Abilităţi de a respecta termenele de livrare.

Descrierea jobului

Conducere/supervizare/intocmire lucrari de contabilitate, taxe si personal salarizare pentru diversi clienti ai companiei.
Participarea la intocmirea altor lucrari profesionale contabile.Intocmeste lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant, inclusiv;
Completeaza registrele contabile obligatorii respectand termenele legale specifice;
Raporteaza rezultatele financiar-contabile obtinute prin prelucrarea documentelor primite;
Monitorizeaza activitatea financiara in raport cu clientii debitori;
Intocmeste deconturile si declaratiile pentru impozitele si taxele cerute de legislatia in vigoare si informeaza in timp util clientul cu privire la datoriile de plata la bugetul statului;
Intocmeste si preda rapoarte si situatii financiar- contabile.

Suntem o societate de consultanta financiar-contabila - membru C.E.C.C.A.R, CCF si CAFR-cu o experienta de peste sapte ani in domeniul consultantei in afaceri.
Punem un accent important atat pe imaginea noastra, cat si pe cea a clientilor nostri, fapt pentru care dorim sa ne asiguram ca serviciile noastre sunt promovate si indeplinite la cel mai inalt nivel.
Simtim ca, in afaceri, INCREDEREA ESTE ESENTIALA.
Analizam in profunzime fiecare caz in parte, gasim cele mai bune solutii, vorbim prin fapte si facem mai mult decat promitem.
Actionam cu convingerea ca, in afaceri, TIMPUL ESTE IMPORTANT.
Performanta depinde de un management eficient. Ne mobilizam pentru a obtine cea mai rapida solutie valida la cererile clientului. Prioritatile clientului devin prioritatile noastre.
Stim ca, in afaceri, INFORMATIA ESTE FACTORUL CHEIE.
Excelenta are la baza un management competitiv al cunostintelor.
Investim o parte insemnata din resursele si eforturile noastre pentru a ne largi si aprofunda pregatirea si pentru a fi permanent informati cu privire la orice schimbari din ariile de activitate.

Expirat
contabil  -  ADF AUDIT MANAGEMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles