Publicat 31 Oct 2006 | Reactualizat 29 Nov 2006 | Expiră 01 Dec 2006

Coordonator Departament Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoana responsabila, orientata catre rezultate, profil tehnic sau economic, cu abilitati de sinteza;
- Spirit analitic, capabil de efort sustinut;
- Cunoastere foarte buna a operarii pe calculator;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
- Permis conducere categoria B;
- Domiciliu stabil in Bucuresti;
- Preferabil cu pregatire tehnica - inginer Constructii Civile;
- Dinamism;
- Tenacitate;
- Rigurozitate;
- Seriozitate;
- Bun cunoscator al psihologiei umane;
- Abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Atributii:
- Planificarea impreuna cu Directorul General a strategiei anuale de marketing;
- Actualizarea bazei de date a companiei referitoare la clientii firmei, colaboratori si furnizori;
- Pastrarea unei relatii bune de comunicare cu toti factorii implicati in procesul de contractare a lucrarilor;
- Identificarea unor lucrari noi, a unor noi piete de desfacere a produselor firmei si a unor nise de piata;
- Implicarea (daca exista interes) in procesul de ofertare;
- Participarea la procesul de negociere a contractelor, de incheiere a acestora si urmarirea derularii lor;
- Preluarea documentatiilor de ofertare, colaborarea stransa cu departamentul de ofertare in vederea grabirii raspunsurilor date beneficiarilor referitoare la anumite modificari de proiect;
- Urmarirea ofertelor transmise in vederea actualizarii lor concomitent cu modificarile aduse proiectelor;
- Participarea activa la procesul de imbunatatire a imaginii firmei (publicitate in cataloage, reviste de specialitate, etc.), organizarea participarii la targuri si expozitii de profil, etc.
Beneficii:
- Salariu performant;
- Telefon si masina de serviciu;
- Laptop - daca este cazul;
- Bonusuri in functie de performante.

MIMO SRL face parte din grupul de firme MIMO cu activitati in domeniul constructiilor de fatade pentru cladiri (pereti cortina, tamplarie din aluminiu, PVC, otel, placarea cu materiale compozite exterioare). Firma activeaza pe aceasta piata din anul 1992 fiind firma cu cea mai mare experienta pe profilul fatade din aluminiu si sticla. Parteneri traditionali: Schuco, Saint Gobain si Mitsubishi Chemicals (Alpolic).

Expirat
Coordonator Departament Marketing  -  MIMO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles