Publicat 02 Oct 2019 | Reactualizat 15 Nov 2019 | Expiră 16 Nov 2019

DIRECTOR DE VANZARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Experienta profesionala: minim 3 ani in domeniul vanzari
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Afinitate tehnica
  • Capacitate de planificare a prioritatilor si timpului
  • Capacitate de sinteza si analiza
  • Carnet categoria B
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Cunostinte de operare PC

Descrierea jobului

Activitati:

  • Planificarea, supervizarea, organizarea si dezvoltarea continua a activitatilor echipei din subordine in vederea atingerii obiectivelor.
  • Cresterea abilitatii subordonatilor, a pregatirii lor astfel incat rezultatele sa se reflecte in cresterea vanzarilor.
  • Identifica, analizeaza si initiaza masuri concrete si planuri de actiune cu privire la cresterea intensiva a vanzarilor.
  • Implementeaza si urmareste respectarea strategiei comerciale a departamentului.
  • Stabileste obiective saptamanale si lunare.
  • Raportarea statisticilor catre Superior.
  • Realizeaza analize si propuneri de imbunatatire a situatiilor constatate.
  • Gestionarea portofoliului de clienti si colaboratori existenti precum si atragerea de noi clienti si colaboratori;
  • Prospectarea pietei si descoperirea unor noi zone cu potential de clienti / colaboratori;
Beneficii:
  • Venituri compuse din parte fixa + bonusuri si comisioane
  • Extrabonusari pentru depasirea obiectivelor.
  • Dezvoltare profesionala continua,
  • Tichete de masa
  • Dotari: telefon, laptop, masina de serviciu
  • Echipa de lucru placuta, tanara si dinamica
Daca te regasesti in cerintele mentionate mai sus, ai putere de decizie , capacitatea de a conduce si a coordona o echipa atunci : Aplica acum !

Suntem o companie de talie națională, cu experiență de 28 de ani, prezentă pe toate piețele de la cea tradițională la online, importatoare și distribuitoare de produse electrice și electronice, baterii, accesorii IT;
Se diferențiază prin faptul că este o afacere în procentaj de 100% cu capital românesc și totodată prin valori și relații cu furnizori internaționali aleși.
De-a lungul timpului am dezvoltat două branduri proprii: WELL și CHROME cunoscute la nivel național.
Am dezvoltat parteneriate durabile cu branduri recunoscute la nivel mondial precum: GP Batteries, Apacer, Nedis, Trevi, Maxell, Goobay, NGS, ProsKit, Schrack, Powerwalker, Skross, Allocacoc.
Axându-se pe piața românească, îndeosebi pe comercializare business to business, este în continuă dezvoltare și pe piețe externe.
Viziunea sa este de a fi formator de piață prin impunerea unor standarde tot mai ridicate la serviciile prestate și de a deveni cel mai important furnizor al pieței tradiționale din domeniu.
Întotdeauna suntem deschişi si dornici să ne întărim echipa cu cei mai buni profesionişti din domeniul vânzărilor.

Expirat
DIRECTOR DE VANZARI  -  SC Vitacom Electronics SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles