de ani Fără Frică...

Publicat 20 Oct 2009 | Expiră 21 Nov 2009

Director Logistica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte necesare:
- cunostinte relevante in domeniul economic, tehnic in general;
- cunostinte de operare programe de gestiune, evaluare stocuri, costuri, metode de repartizare, legislatie interna si internationala cu privire la transportul, depozitarea si pastrarea marfii;
- cunostinte de contabilitate primara;
- foarte bune cunostinte PC (cunoasterea foarte buna a unui program de gestiune, Office );
- buna cunoastere a legilor cu privire la gestiune;
- cunostinte intocmire acte si proceduri legate de formalitatile vamale.
Cerinte:
- studii superioare;
- experienta intr-un post similar, minim 2 ani;
- cunoasterea limbii engleze;
- operare PC, nivel avansat.
Aptitudini si abilitati:
- organizare, analiza, planificare;
- lucru cu oamenii, coordonare echipa;
- comunicare, negociere;
- respectare termene limita;
- initiativa si rezistenta la stres.

Descrierea jobului

- Reprezinta Departamentul de Logistica in relatia cu managementul;
- Coordoneaza toate operatiunile logistice: transport, asigura ritmicitatea aprovizionarii, inventare, etc;
- Coordoneaza eficienta activitatii personalului din subordine si respectarea procedurilor interne si a ROI;
- Stabileste prioritatea executarii sarcinilor pentru personalul din subordine;
- Optimizeaza costurile;
- Elaboreaza rapoarte de activitate si prognoza in cadrul Departamentului de Logistica;
- Intocmeste bugetul si analizele periodice privind bugetul Departamentului de Logistica.

Descrierea companiei

Distributie si vanzare incaltaminte si accesorii

Expirat
Director Logistica  -  SC OTTER DISTRIBUTION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles