Publicat 30 Apr 2019 | Reactualizat 28 Mai 2019 | Expiră 31 Mai 2019

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI - BRASOV/SIBIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare
Cunoasterea limbii engleze
Minim 3 ani experienta in vanzari (mare avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii si cunoasterea mediului de afaceri)
Cunostinte aprofundate de vanzari si management strategic
Spirit antreprenorial dezvoltat
Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare
Spirit analitic si structurat, bun organizator
Posesor carnet auto, categoria B

Descrierea jobului

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI – ZONA CENTRALA – locare in Brasov sau Sibiu
Regiuni acoperite: - ZONA CENTRALA (Brasov, Covasna, Harghita, Sibiu)

Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si bugete pe zone/produse, conform strategiei companiei
Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vazari la nivel regional
Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc.
Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei
Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata
In baza analizelor de vanzari si clienti, stabileste actiunile imediate si urmatoare ale echipelor de vanzari zonale
Participa la negocierile de contracte cu clientii importanti
Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari
Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre managementul companiei.
Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite
Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie

Beneficii:
Pachet salarial motivant
Posibilitati de dezvoltare si avansare profesionala
Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Instrumente de lucru:
Masina, telefon mobil, laptop

Descrierea companiei

Dezvoltam compania si marim echipa!

resurseumane@regata.ro

LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Povestea de succes a celui mai mare importator si distribuitor de gresie si faianta din Romania incepe in 1993 si se mentine pe piata datorita increderii oferite de clientii nostri. Serviciile de calitate, orientarea catre client, profesionalismul, preturile competitive reprezinta obiectivele companiei.

Portofoliul nostru de peste 6000 de produse distincte ne ajuta sa anticipam si sa intelegem cerintele pietei si impreuna sa optimizam standardul de viata. In noi gasiti o echipa puternica, motivata, profesionista, atenta la calitatea serviciilor adresata unui public larg.

REGATA are propria retea de magazine in orasul Targoviste, cunoscute pentru preturile de importator practicate. Avem clienti care vin de la distante considerabile pentru a cumpara produse necesare construirii sau renovarii locuintei proprii.

Firma noastra detine si o retea proprie de distributie cu acoperire la nivel national, pentru satifacerea cerintelor clientilor la nivelul intregii tari.

Participant constant si activ la foarte multe targuri si expozitii, acest lucru ne-a ajutat sa anticipam si sa intelegem nevoile clientilor nostri, sa ne adaptam schimbarilor, sa ne aliniem trendurilor existente, aducand un plus de inovatie si viata caselor voastre.

Din bucuria clientilor nostri rezida dorinta de a-i tine aproape, de a-i fideliza si a-i pozitiona in centru prin adaptarea serviciilor noastre dorintelor voastre. Compania Regata isi reia in fiecare an promisiunea de la care a inceput aceasta poveste de succes, aceea de a oferi clientilor nostri produse si servicii de calitate, aceea de a aduce bucurie in fiecare casa.

Expirat
DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI - BRASOV/SIBIU  -  REGATA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles