de ani Fără Frică...

Publicat 15 Nov 2019 | Reactualizat 25 Nov 2019 | Expiră 26 Nov 2019

Director Vanzari zona Mures

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, companie cu traditie in sectorul agribusiness pe segmentul de distributie inputuri, parte a unui important grup multinational, 1 pozitie de DIRECTOR VANZARI pentru judetul MURES.

Profilul Candidatului:
· Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara in sectorul agribusiness;
· Cunoasterea sectorului agribusiness in zona alocata;
· Studii superioare agronomice – reprezinta un avantaj;
· Permis de conducere categoria B.

Aptitudini si abilitati:
· Bune abilitati de vanzare si negociere;
· Abilitati tehnice si de acordare consultanta;
· Disponibilitate fizica la munca de teren;
· Abilitati de relationare si comunicare;
· Ordine, corectitudine si seriozitate;
· Capacitate de a lucra în echipa, implicare, proactivitate;
· Flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi

Descrierea jobului

· Promovarea brandului si portofoliului de produse ale companiei la nivel de fermier in zona alocata si inchiderea vanzarii in urma promovarii;

· Atingerea obiectivelor de vanzari in regiunea alocata;

· Mentinerea relatiilor cu clientii existenti, prospectarea pietei si extinderea portofoliului de clienti;

· Cunoasterea si respectarea politicii comerciale;

· Planificarea vizitelor la clienti si oferirea de consultanta catre acestia;

· Urmarirea respectarii termenelor de plata de catre clienti;

· Participarea la evenimentele de business/marketing care au loc in zona alocata;

· Participarea la sedintele nationale de vanzari din cadrul companiei;

· Efectuarea cu acuratete a analizelor competitive (preturi, politici comerciale, actiuni in teren ale competitorilor) și raportarea regulata a tendintelor din piata catre managementul superior;

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Expirat
Director Vanzari zona Mures  -  ALIRA RECRUITMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles