Publicat 20 Mai 2019 | Reactualizat 17 Iun 2019 | Expiră 20 Iun 2019

Economist senior / Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii economice finalizate;
Experienta de minim 8 ani in domeniu;
Preferabil experienta in SAP B1 - constitue un avantaj major.
Cunoştinţe legislative în domeniul contabilităţii, fiscalităţii, controlului financiar;
Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office) şi operare în programe specifice domeniului financiar contabil;
Capacitatea de organizare şi prioritizare a activităţilor cu respectarea termenelor limită;
Bune calitati in analiza analitica si sintetica a activitatii profesionale;
Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;

Descrierea jobului

Participa la procesarea unui volum foarte mare de date.
Participa si verifica activitatea financiar-contabila a companiei;
Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare;
Se informeaza permanent de legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei;
Participa la intocmirea balantelor de verificare, situatiilor lunare, trimestriale; semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
Participa la intocmirea situatiilor financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
Participa la intocmirea si verificarea balantelor, bilantului anual, inventarului societatii;
Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
Reprezinta compania în relatia cu organele de control aferente postului;
Verifica evidenta stocurilor si controlul gestiunilor cu amanuntul;
Realizarea analizelor economice-financiare/ alte rapoarte catre managmentul companiei;
Inregistrarea documentelor financiar contabile;

Boutique Mall este un magazin online cu o oferta generoasa de aproximativ 1000 branduri si peste 100 de mii de produse dedicate tuturor clientilor. Apreciem pasiunea clientilor nostri pentru cumparaturile de calitate, asa ca am creat pasii necesari pentru o experienta de shopping ideala. B-mall este locul pasionatilor de shopping online si al celor care adora sa detina produse ale brandurilor internationale in garderoba proprie! Daca doresti sa te alaturi echipei noastre, lasa-ne un CV si te vom invita pe la noi sa ne impartasesti pasiunea ta pentru moda.

Expirat
Economist senior / Contabil  -  SC Boutique MALL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles