Publicat 20 Apr 2012 | Expiră 22 Mai 2012

Economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoană serioasă, responsabilă, rezistentă în condiții de stres, adaptabilă la munca în echipă;
- Studii superioare economice facultate de stat, zi, de preferat sectia de contabilitate si informatica de gestiune;
- Experiență de cel puțin 2 ani în domeniul financiar- contabil, de preferință într-o firmă de consultanță financiar-contabilă sau audit;
- Cunoștinte PC foarte bune, cel puțin MS office si WinMentor;
- Cunoștinte de legislatie fiscală și contabilă;
- Alte acreditări economice constituie avantaj;
- Avantaj cunoașterea unei limbi străine.

Descrierea jobului

Titularul postului are rolul de a asigura implementarea politicilor economice astfel încat la nivel de firmă să se respecte legislația în vigoare, organizarea înregistrării corecte și la zi în evidența contabilă a companiei a tuturor documentelor referitoare la operațiunile de capital, imobilizărilor, stocurilor de orice natură, terților, trezoreriei, salariilor, veniturilor, cheltuielilor și rezultatelor.
Întocmirea balanței de verificare, declarații fiscale lunare/trimestriale și semestriale, situatii financiare interimare si anuale.

BENEFICII OFERITE
Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist

Societate civila profesionala de practicieni in insolventa, cu un portofoliu important de proceduri de insolventa si o vasta experienta, aflata intr-un proces sustinut de dezvoltare.

Expirat
Economist  -  Casa de Insolventa TRANSILVANIA SPRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles