de ani Fără Frică...

Publicat 21 Apr 2010 | Expiră 23 Mai 2010

Expeditor international

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 2 ani experienta in domeniu transporturilor internationale rutiere
- Limba engleza-nivel avansat
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- Rigoare organizatorica
- Initiativa, flexibilate
- Cunostinte specifice domeniului (piata transporturilor, legislatie)
- Experienta in expeditii de grupaj constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Intocmirea ofertelor de transport;
- Identificarea solutiilor de transport;
- Negocierea si transmiterea comenzilor de transport;
- Organizarea transporturilor (camioane complete, grupaje, partiale);
- Mentinerea relatiei cu clientii si transportatorii;
- Urmarirea comenzilor executate pana la incasarea cval acestora;
- Urmarirea indeaproape a realizarii transportului si acuratetea intocmirii documentelor;
- Raportarea periodica a activitatii catre managerul superior;
- Identificarea si atragerea potentialilor clienti.

M&M Militzer & Munch Romania SRL is the local branch of the M&M Group – a mid size multinational company, with a tradition over 100 years in freight forwarding and logisitcs, with over 150 branches in over 40 countries. In Romania we have offices in Bucharest and Brasov. More details at www.mumnet.com.

Expirat
Expeditor international  -  M&M Militzer & Munch Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles