de ani Fără Frică...

Publicat 21 Nov 2019 | Reactualizat 05 Dec 2019 | Expiră 21 Dec 2019

EXPEDITOR TRANSPORT INTERN

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

• experienta de minim 2 ani intr-un post asemanator intr-o companie de transporturi sau casa de expeditie,
• cunostinte solide ale pietei transporturilor interne, incluzand carausii care activeaza pe piata locala
• limba engleza - minim nivel mediu,
• studii superioare finalizate,
• capacitatea de a lucra sub presiunea termenelor limita
• spirit proactiv, persoana responsabila
• abilitati de comunicare si negociere,
• spirit de echipa.

Descrierea jobului

• OBIECTIVE
Sa organizeze expeditiile interne de marfuri in modul cel mai eficient si eficace

• ATRIBUTII SI RESPONSABILITATI
Analizeaza cerintele clientilor si obtine toate informatiile necesare pentru pregatirea expeditiei
Selectioneaza furnizorul conform criteriilor stabilite si negociaza tarifele de expeditie
Organizeaza transportul avand in vedere criteriile de eficienta si eficacitate stabilite
Lanseaza si urmareste serviciul de expeditie conform cerintelor clientilor si procedurilor interne
Introduce datele in sistemul informatic si intocmeste dosarele de expeditie conform procedurii interne
Elaboreaza si argumenteaza situatiile/rapoartele cerute de catre superiorul ierarhic referitoare la aspecte ale activitatii desfasurate
Asigura atragerea de noi clienti si participa activ la consolidarea relatiilor cu clientii vechi prin actiuni comune cu dep. Vanzari
Monitorizeaza, evalueaza, mentine, consolideaza si dezvolta relatiile cu furnizorii de servicii de transport

M&M Romania este membra a grupului M&M International Holding AG, St. Gallen – Elvetia, avand peste 100 de sucursale/ filiale in 21 de tari din Europa si Asia, cu o traditie de mai bine de 100 de ani pe piata internationala de intermediere transporturi si activitati logistice.

EXPEDITOR TRANSPORT INTERN  -  M&M Militzer & Munch Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles