Publicat 30 Sep 2019 | Reactualizat 28 Oct 2019 | Expiră 31 Oct 2019

Expert autorizări comerciale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Utilizarea pachetului Microsoft Office - Word și Excel nivel avansat;
  • Minim 1 an experință în relația cu autoritățile publice;
  • Buna cunoaștere a legislației privind autorizarea activităților comerciale;
  • Studiile juridice constituie un avantaj;
  • Atenție la detalii și capacitate de a se organiza;
  • Preocuparea pentru un retur profesional de înaltă calitate;
  • Abilități de comunicare și capacitatea de a reprezenta Lagardère în relația cu partenerii externi și autoritățile publice.

Descrierea jobului

Recrutăm un tânăr profesionist cu experiență anterioară în lucrul cu autoritățile și instituțiile publice, organizat și cu atenție pentru detalii, care să asigure relațiile de natură administrativă cu autoritățile, în procesul de gestionare a documentelor societare, autorizațiilor, licențelor și permiselor aplicabile pentru magazinele Lagardère.

  • Întocmirea, depunerea, susținerea și gestionarea dosarelor de autorizare privind portofoliul de magazine ale Lagardère, precum și reprezentarea Societății în procesul de autorizare;
  • Asigurarea suportului în procesul de autorizare privind magazinele din teritoriu;
  • Urmărirea bazei de date de autorizații privind portofoliul global de magazine al Lagardère pentru a identifica și a adresa eventualele situații în care sunt necesare autorizații, permise sau licențe suplimentare sau prelungirea celor existente;
  • Efectuarea operațiunilor la Registrul Comerțului, inclusiv întocmirea dosarelor și reprezentarea Societății în vederea susținerii lor;
  • Gestionarea operațiunilor de înregistrare, modificare și radiere a punctelor de lucru ale Lagardère în legătură cu autoritățile fiscale, precum și obținerea documentelor obligatorii ale magazinelor emise de autoritățile fiscale;
  • Realizarea demersurilor de fiscalizare a imprimantelor fiscale și gestionarea bazei de documente asociate;
  • Acordarea de asistență clienților interni privind pregătirea documentației pentru licitații și cereri de ofertă;
  • Arhivarea documentelor Departamentului Legal & Communication.

Descrierea companiei

DESPRE LAGARDèRE TRAVEL RETAIL

Lagardère Travel Retail este una dintre cele patru divizii ale Grupului Lagardère și este lider global inovator în industria de retail pentru călători. Divizia globală operează 4.600 de magazine prin conceptele Travel Essentials, Duty Free & Fashion și Foodservice în aeroporturi, gări și alte concesiuni din 35 de țări și generează vânzări de 4,9 miliarde EUR (gestionate 100%, 2018). În România, compania este prezentă de peste 20 de ani pe piața comerțului din zonele de tranzit (Travel Retail), galerii comerciale și centre de afaceri și operează o rețea de peste 270 de magazine pentru segmentele Travel Essentials (News & Convenience, Convenience, Gifts & Souvenirs) și Foodservice, cu un portofoliu de opt branduri, dintre care cele mai cunoscute sunt INMEDIO, RELAY, 1 MINUTE și SO! COFFEE.

www.lagardere-tr.ro | LinkedIn

Expirat
Expert autorizări comerciale  -  Lagardere Travel Retail

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles