de ani Fără Frică...

Publicat 18 Ian 2012 | Reactualizat 15 Feb 2012 | Expiră 19 Feb 2012

Fizician medical

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe minime OBLIGATORII:
- Absolvent studii superioare (la o instituție publică de învățământ)
- Limba engleză nivel avansat (se va testa la interviu)
- Permis conducere categoria B
- Abilități în operare PC

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Verificarea funcționării n condiții optime a echipamentelor roentgen și calității ecranării laboratoarelor radiologice
- Verificarea spațiului n care se montează sau se utilizează aparatul RX și nștiințarea clientului de modificările ce trebuiesc aduse spațiului n cazul n care acesta nu corespunde normelor n vigoare
- Elaborare documentație n vederea obținerii autorizațiilor de amplasare – construcție respectiv utilizare, necesare funcționării n condiții legale a laboratoarelor de radiologie
- Elaborare schițe tehnice cu poziționarea instalațiilor n camera de radiologie
- Elaborare Breviar de Calcul de Radioprotecție
- Raportarea datelor privind dozele pacienților conform Ordinului MSP 1003/2008
- Disponibilitate pentru deplasări n interes de serviciu

Ofertă (bonusuri, beneficii):
- Mediu de lucru plăcut, personal tnăr
- Telefon mobil
- Training-uri, n vederea cunoașterii aparaturii roentgen, n Europa și SUA

nființată n a doua jumătate a anilor '90 de echipa tehnică specializată n radiologie medicală a unicului producător romn de aparatură roentgen, firma Radiomed acoperă n prezent cu succes vastul domeniu al aparaturii medicale radiologice pentru uz uman și veterinar.
Radiomed Impex este autorizată de Comisia Națională pentru Controlul Activității Nucleare și de Ministerul Sănătății n vederea desfășurării activității n domeniile service, consultanță și comercializare aparatură roentgen pentru diagnostic și terapie.
Firma Radiomed oferă ntreaga gamă de servicii, produse și accesorii necesare amenajării și funcționării n condiții optime a oricărui laborator de radiologie, inclusiv soluții „la cheie” n vederea dezvoltării de noi afaceri sau modernizării celor existente.

Expirat
Fizician medical  -  RADIOMED IMPEX S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles