de ani Fără Frică...

Publicat 20 Oct 2009 | Reactualizat 17 Nov 2009 | Expiră 21 Nov 2009

Formator / Trainer

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii tehnice superioare;
- Cunostinte informatice
- Stapanirea tehnicilor specifice utilizate in formarea adultilor;
- Excelente abilitati de prezentare a materialelor de formare intr-o maniera structurata;
- Spirit deschis, creativ, cu gust pentru inovatie;
- Capacitate de a lucra cu grupuri;
- Atentie distributiva, capacitatea de a evalua nevoile de formare ale participantilor si de a adapta materialul de formare la profilul fiecarui grup;
- Abilitati sociale si de interactiune;
- Capacitatea de a folosi noile tehnologii in activitatea de formare ;
- Buna capacitate de gestiune a timpului.
Cunostinte tehnice :
- Bazele electricitatii pentru automobile ;
- Folosirea aparatelor de masura ;
- Stapanirea cunostintelor legate de functionarea sistemelor de injectie diesel de inalta presiune: Delfi, PHI, Denso, Bosch, Siemens;
- Diagnosticarea cu ajutorul osciloscopului;
- Cunostinte de testare/diagnosticare auto;
- Citirea si interpretarea schemelor electrice;
- Aplicarea metodelor de diagnostic si interpretarea valorilor masurate;
- Diagnosticarea si intretinerea vehiculelor multiplexate;
- Stabilirea si realizarea diagnosticului pe sisteme electronice si multiplexate;
- Principiile multiplexajului;
- Tipuri si retele multiplexate;
- Diagnosticarea sistemelor de aprindere si injectie directa si indirecta benzina.

Descrierea jobului

Pozitia de trainer pentru activitatile de formare implica dezvoltarea de activitati specifice destinate mecanicilor, electronistilor si electricienilor auto din toata tara in cele doua centre de formare regionale ale S.C. AD AUTO TOTAL S.R.L. din: Cluj-Napoca si Iasi. Suporturile de curs sunt furnizate de partenerul extern al Auto Total, asigurandu-se formarea trimestriala a formatorilor romani in Spania.
Activitatile de formare implica: pregatirea continutului cursului, pregatirea materialelor destinate beneficiarilor, pregatirea salilor de formare practica si teoretica, livrarea cursurilor conform calendarului anual de activitati, contributie la gestionarea bazei de date cu beneficiari, evaluarea cursurilor.
- Pachet salarial motivant.
Daca sunteti interesat nu ezitati sa trimiteti CV-ul la urmatorul e-mail: mihai.staicu@autototal.ro

S.C. AD AUTO TOTAL S.R.L. este o companie in plina expansiune in domeniul importului si distributiei de peise auto la nivel national, infiintata in 1994, care, in paralel dezvolta activitati de formare pentru clientii sai, avand la baza documentatie tehnica de specialitate. Firmele producatoare de piese si subansamble auto cu care colaboreaza solicitantul, sunt firme agreate de catre marii constructori, carora le sunt si furnizori de prim montaj, ceea ce implica pregatirea personalului care va opera cu acestea. Experienta acumulata de specialistii nostri, cat si cerintele de piata in domeniul reparatiilor auto, s-au materializat intr-un volum important de cursuri. Prin pozitia de lider al pietei de distributie a pieselor, a subansamblelor si a echipamentelor de service pe care o are solicitantul, cat si datorita expansiunii vanzarilor de autovehicule ce au in componenta lor implementate sisteme electronice de ultima generatie, se impune infiintarea unui centru de formare la nivel superior a personalului tehnic din unitatile service din Romania. Incepand cu anul 2003, compania noastra colaboreaza cu centre de formare europene in domeniu. Activitatile de formare profesionala si specializare au primit girul si confirmarea Ministerului Muncii, Familiei si Egalitatii de Sanse, cat si a Ministerului Educatiei, Cercetarii si Tineretului din Romania. In anul 2008, cursurile furnizate de solicitant au fost autorizate de CNFPA, creandu-se necesitatea de dezvoltare si de marire a capacitatii de furnizare de informatii, cat si de sustinere a activitatilor practice. De la inceputul anului 2009 si pana in prezent, 600 de mecanici auto au beneficiat de formare gratuita in cadrul centrului nostru de formare din Bucuresti.

Expirat
Formator / Trainer  -  AD Auto Total srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles