de ani Fără Frică...

Publicat 08 Nov 2019 | Reactualizat 06 Dec 2019 | Expiră 09 Dec 2019

GESTIONAR/ STIVUITORIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii: Liceu/ Scoala Profesionala;
- Cunoștințe de gestionare a stocurilor, managementul materialelor;
- Cunostinte utilizarea sistemelor informatice si cunostinte de operare PC;
- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, atentie la detalii;
- Seriozitate, responsabilitate și implicare;
- Curs calificare stivuitorist.

Descrierea jobului

- Primirea/ receptia materialelor;
- Manipularea şi aşezarea produselor în spaţiile special destinate, în funcţie de sortiment, cu ajutorul lizei (transpaletei manuale) sau folosind electrostivuitorul / macaraua;
- Introducere date in sistem, in vederea generarii automate a NIR-ului;
- Organizarea spatiului de depozitarea produselor;
- Pregatirea marfii in vederea livrarii.

Roquet Hydraulics has more than 70 years experience in the design, development and manufacture of hydraulic components and systems. In the last 15 years the group has made a name for itself amongst global manufacturers of construction, agricultural and other mobile applications.

Roquet Hydraulics designs and develops high quality and robust hydraulic solutions for the demanding requirements of modern mobile applications. Experienced engineers design and develop the products in close cooperation with the customer engineering team, backed by substantial in-house test facilities including accelerated fatigue and life testing, corrosion resistance testing (NSS and CASS), noise testing, etc.

Roquet also has a team of engineers responsible for the development of manufacturing processes throughout the group. This team is responsible for all manufacturing processes and for their automation and optimization (6S, Kaizen, SMED, etc.). The goal: to achieve excellent quality with production flexibility and competitive costs.

Expirat
GESTIONAR/ STIVUITORIST  -  ROQUET EASTERN EUROPE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles