Publicat 06 Aug 2019 | Reactualizat 03 Sep 2019 | Expiră 06 Sep 2019

Inginer mecanic

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare tehnice de specialitate (inginerie mecanica)
Minime cunostinte tehnologice, desen tehnic, asamblari demontabile si nedemontabile , releveu de piesa
Capacitate de realizare a desenelor 2D specifice domeniului de activitate in Autocad cu utilizarea corecta a elementelor standardizate in desenul tehnic
Modelare 3D in Solidworks cu accent pe modulul de prelucrare table Sheet Metal

Descrierea jobului

Executie proiect mecanic produs, intocmire documentatie dupa specificatia clientului
-desene de ansamblu -desene de subansamble
-desene de repere
-nomenclator de material (BOM)
-desfasurate CAM
-stabilire cote critice
-detalii tehnice necesare tehnologilor specialisti
-cerinte de calitate
-transmite si prelucreaza cerintele clientului referitoare la grad de protectie, acoperiri anticorozive (tip vopsea, grosime de strat).

Descrierea companiei

Electro Alfa International

Expirat
Inginer mecanic  -  Electro Alfa International

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles