de ani Fără Frică...

Publicat 20 Oct 2009 | Expiră 21 Nov 2009

Inginer ofertare instalatii – apa si canalizare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Absolvent studii superioare de specialitate (Constructii, Sectia Instalatii);
• Cunostinte de proiectare – estimare in vederea ofertarii;
• Dimensionarea si desenarea structurilor diverse (pe baza caietului de sarcini);
• Cunostinte avansate de operare PC – Autocad 3 D, Windev, Doclib sau alt program de devize;
• Experienta in activitatea de ofertare min 3 ani in domeniu;
• Stapaneste din punct de vedere tehnic domeniul apa si canalizare.

Descrierea jobului

• Studiaza caietele de sarcini in vederea solicitarii autoritatii contractante clarificari (daca este cazul);
• Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de eligibilitate prevazute in caietele de sarcini;
• Participa la consultarea cu persoana desemnata sa se ocupe cu elaborarea tehnologiei de executie a lucrarii care se oferteaza, in vederea analizarii si pregatirii ofertei;
• Participa la procesul de elaborare a ofertei si la urmarirea acesteia pana la momentul adjudecarii sau respingerii;
• Introduce articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate;
• Identifica materialele si echipamentele principale care intra in component ofertei, caracteristicile tehnice si cantitatile acestora;
• Colaboreaza cu compartimentul aprovizionare pentru a introduce in oferta cele mai bune preturi de materiale;
• Intocmeste cereri de oferta pentru furnizorii de echipamente, urmareste primirea acestora, analizeaza si selecteaza cele mai convenabile oferte primite;
• Identifica necesarul de utilaje de constructii si mijloace de transport si intocmeste cereri de oferta catre prestatori;
• In urma dispozitiilor primite introduce in programul de calcul tarifele de manopera, cotele de indirecte, profit si organizare de santier;
• Calculeaza ofertele cu ajutorul programelor specializate;
• Participa la sedinta de avizare a ofertelor intocmite, informand comosia cu privire la obiectul si conditiile ofertei, nivelul preturilor resurselor si valoarea preliminara;
• Ajusteaza valoarea ofertei pe baza celor dispuse de comisia de avizare;
• Completeaza formularele conform cerintelor prevazute in caietul de sarcini si a legislatiei in vigoare;
• Editeaza, urmareste semnarea, numeroteaza, multiplica, indosariaza si sigileaza documentatia de ofertare, conform caietului de sarcini;
• Depune oferta la data si locul prevazute in caietul de sarcini;
• Urmareste recuperarea scrisorilor de garantii bancare care nu mai au obiect;
• Pregateste si preda in functie de situatie (adjudecare/ respingere) documentatia complete la arhiva sau la compartimentul Contractare, atat pe suport de hartie cat si pe suport informatic.

Pentru BAUMEISTER, companie germana de constructii apartinand grupului European de investitii TNG. Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-urile detaliate la adresa de e-mail: hr@tng-thenovagroup.com, specificand in subiectul e-mail-ului numele pozitiei pentru care aplica.

Expirat
Inginer ofertare instalatii – apa si canalizare  -  TNG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles