Publicat 29 Sep 2009 | Reactualizat 28 Oct 2009 | Expiră 31 Oct 2009

Inginer promovare solutii industriale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Studii superioare in domeniul tehnic – de preferat Electrotehnica, Energetica, Electronica
-Experienta relevanta in vanzari pe domeniul tehnic /industrial (min. 3 ani)
-Persoana energica, gindire pozitiva, amabilitate si eficienta
-Abilitati de comunicare, negociere, prezentare, relationare
-Intelegerea exigentelor si asteptarilor clientului
-Spirit de initiativa, orientare spre rezultat
-Capacitate de analiza si sinteza
-Orientarea catre solutii
-Cunoasterea si aplicarea tehnicilor de vanzare
-Disponibilitate pentru deplasare si program prelungit
-Cunostinte de limba engleza – mediu, scris vorbit
-Cunostinte de utilizare PC: MS Office (Word, Excel, Outlook) si Internet
-Capacitate dezvoltata de lucru independent dar si incadrarea in munca de echipa.
-Permis categorie B cu experienta minim 3 ani.

Descrierea jobului

-Analiza pietei si identificarea de noi oportunitati si clienti potentiali
-Intocmirea de baze de date clienti si actualizarea lor permanenta, calificarea potentialilor clienti
-Vizite la clienti pentru identificarea nevoilor clientilor si prezentarea ofertelor
-Pregatirea ofertelor scrise
-Consilierea si instruirea clientilor si utilizatorilor
-Stabilirea si mentinerea unor relatii de parteneriat cu clientii
-Mentinerea unui grad de satisfactie inalt al clientilor din portofoliu
-Asistenta la implementarea solutiilor si intruirea clientului
-Asigurarea mentenentei si asistentei post-vanzare
-Asigurarea unor servicii de deservire a clientilor care sa duca la cresterea nivelului de satisfactie a acestora
-Efectuarea tranzactiilor comerciale si a activitatilor in completarea acestora, inclusiv intocmirea contractelor si a tuturor actelor necesare
-Indeplinirea obiectivelor de vanzari stabilite
-Intocmirea rapoartelor saptaminale si lunare
-Gestionarea si incadrarea in bugetul alocat

Oferta (bonusuri, beneficii):
-Salariu motivant ( fix + comision din vanzari )
-Masina pentru deplasari in zona alocata
-Telefon mobil
-Laptop
-Training de vanzari si pe produse
-Atmosfera de lucru motivanta si cu ritm sustinut, plan de cariera si evolutie personala deosebite.

QUARTZ MATRIX, companie privata cu o puternica orientare spre consultanta, cercetare, productie, integrare si implementare in domeniul automatizarilor industriale si electronicii profesionale care furnizeaza solutii pentru management si eficienta energetica, monitorizare utilitati si parametri de mediu, solutii de masura si control industriale si servicii de bilant energetic complex.
Detalii la www.quartzmatrix.ro

Expirat
Inginer promovare solutii industriale  -  Quartz Matrix

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles