Publicat 28 Mar 2019 | Reactualizat 27 Apr 2019 | Expiră 28 Apr 2019

Inginer service/vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii tehnice : fizician, inginer electronist, inginer electrica, inginer electrotehnician, inginer chimist
- cunostinte tehnice generale si de specialitate in domeniile fizicii, electronicii, fizicii radiatiilor ionizante, aparaturii pentru detectia si masurarea radiatiilor ionizante, tehnicilor de utilizare si masurare a radiatiilor ionizante, radiochimie, tehnic de masurare
- cunostinte de utilizare a computerului si software- programe uzuale word, excel, powerpoint, utilizare net, capacitate de invatare/utilizare programe specifice analiza instrumentala
- limba engleza bine, o a doua limba de circulatie internationala – contituie avantaj
- cunostinte economice, de marketing si comerciale elementare – constituie un avantaj
pregatire de specialitate in domeniul radiatiilor ionizante, aparaturii pentru radiatii, aparaturii pentru masura si control, radioactivitatii- avantaj
- experienta anterioara in inginerie, fizica, aparatura instrumentala, activitati de vanzari sau laborator, cercetare-dezvoltare-avantaj
- lucrul anterior in domeniul radiatiilor ionizante, in utilizarea aparaturii radioemtrice, dozimetrice si spectrometrice, inclusiv permis CNCAN-avantaj
- cunoasterea legislatiei si a practicilor de lucru in domeniu-constituie avantaj
- cunostinte de asigurarea si managementul calitatii -sau lucrul anterior in sistem de asigurarea calitatii - prezinta avantaj
- carnet de conducere
spirit de comunicare, adaptabilitate, organizat, capacitate de lucru in echipa, responsabilitate, disponibilitate la deplasari si la program flexibil-prelungit, dorinta de perfectionare, seriozitate, onestiate, dedicati

Descrierea jobului

- desfasurare de activitati de ofertare-contractare; instalare, PIF, asistenta tehnica si service-are in domeniul echipamentelor si instrumentatiei cu radiatii ionizante
-participare la activitati de proiectare, c-d si asistenta tehnica in domeniul echipamentelor pentru radiatii ionizante si de laborator
- intocmire de documentatii tehnice, de autorizare si de calitate pentru domeniul de activitate

Descrierea companiei

Firma fondata in 1991.

Activitati in domeniille: aparatura de laborator, protectia mediului, aparatura medicala, magazine retail.

Expirat
Inginer service/vanzari  -  MECRO SYSTEM SRL