de ani Fără Frică...

Publicat 07 Oct 2009 | Reactualizat 05 Nov 2009 | Expiră 08 Nov 2009

INGINER SISTEM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate (calculatoare, informatica)
Cunostinte aprofundate IT (hardware / software)
Experienta intr-un post similar, minim 3 ani
Experienta in administrarea sistemelor de operare Microsoft Windows (Statii si Severe)
Experienta in administrarea aplicatiilor Microsoft (Office, Exchange, SharePoint, SQL Server, Active Directory, etc.)
Experienta in administrarea echipamentelor de retea (Routere, Firewall, Switch)
Experienta in administrarea sistemelor de operare Linux reprezinta un avantaj
Certificarile Microsoft, Cisco sau IBM/HP/DELL reprezinta un avantaj
Cursuri de specializare si certificarea in Project Management constituie un avantaj
Cunostinte avansate de limba engleza
Permis de conducere, categoria B

Descrierea jobului

Monitorizeaza functionarea retelei si a aplicatiilor IT&C din companie, asigurand intretinerea acestora; solutioneaza problemele aparute in derularea activitatii
Participa la implementarea si monitorizarea functionarii solutiilor IT&C furnizate clientilor
Asigura suport tehnic (help-desk) pentru utilizatorii de programe standard si dedicate din cadrul companiei si pentru clienti
Ofera solutii si contribuie la imbunatatirea activitatii utilizatorilor sistemului IT, atat intern cat si la clienti
Monitorizeaza toate fazele proiectelor la care participa, rezultatele obtinute si incadrarea in timpul alocat
Raporteaza periodic conducerii situatia din cadrul proiectelor in desfasurare
Contribuie la crearea documentatiei aferente produselor hardware si a solutiilor propuse
Pachet salarial atractiv, negociabil, acordat în funcţie de realizari
Posibilitatea continuării carierei într-un mediu de lucru profesionist pe platforme tehnologice performante
Cursuri de pregătire în domeniile de interes pentru cerinţele pos

INDUSTRIAL SOFTWARE este o companie in plină expansiune, specializată în dezvoltarea de aplicaţii informatice integrate şi în oferirea de consultanţă şi servicii în tehnologia informaţiei.

Expirat
INGINER SISTEM  -  INDUSTRIAL SOFTWARE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles