de ani Fără Frică...

Publicat 15 Mar 2018 | Reactualizat 12 Apr 2018 | Expiră 15 Apr 2018

Inginer verificări tehnice aparatură medicală

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunoștințe:

  • Studii tehnice superioare
  • Cunoștințe avansate utilizare tehnică de calcul
  • Limba engleză (cel puțin nivel „upper-intermediate” pentru citire și înțelegere orală)
  • Permis de conducere (și experiență conducere pe drumuri lungi)

Alte cerințe:
  • Disponibilitate pt. deplasări frecvente în țară și, ocazional, în străinătate
  • Experiența în lucrul cu aparatura medicală sau în întreținerea sau repararea de aparate electronice sau electromecanice constituie un avantaj

Abilități personale:
  • Respectarea sarcinilor și termenelor stabilite
  • Bune abilități de comunicare
  • Redactarea corectă și îngrijită de documente tipizate (scrise de mână sau tehnoredactate electronic)
  • Îndemânare în utilizarea unor instrumente electronice de lucru complexe
  • Mod de lucru ordonat și metodic
  • Atenție pentru detalii
  • Capacitate de colaborare eficientă

Descrierea jobului

Principalele atribuții:

  • Efectuarea inspecțiilor tehnice periodice și emiterea buletinelor tehnice de verificare pentru aparatura medicală (în special de radiologie)
  • Efectuarea verificărilor dozimetrice de arie și emiterea buletinelor dozimetrice de arie pentru laboratoarele de radiologie
  • Executarea reviziilor tehnice de întreținere pentru aparatura medicală (în special de radiologie)
  • Diagnosticarea și remedierea unor defecte minore la aparatura medicală (în special de radiologie)
  • Participarea la montaje / instalări / puneri în funcțiune de aparatură medicală (incluzând activitățile accesorii, precum instruirea utilizatorilor)
  • Participarea la alte lucrări de service aparatură medicală
  • Asistență tehnică în relația cu clienții, referitoare la activitatea compartimentului de service
  • Asistență tehnică pentru celelalte compartimente ale companiei
  • Asistență logistică pentru derularea activității compartimentului de service
Postul implică deplasări frecvente în țară, în interes de serviciu.

Înființată în a doua jumătate a anilor '90 de echipa tehnică specializată în radiologie medicală a unicului producător român de aparatură roentgen, Radiomed acoperă în prezent cu succes vastul domeniu al aparaturii medicale radiologice pentru uz uman și veterinar.
Suntem autorizați de Comisia Națională pentru Controlul Activității Nucleare și de Ministerul Sănătății în vederea desfășurării activității în domeniile service, consultanță și comercializare aparatură roentgen pentru diagnostic și terapie.
Oferim întreaga gamă de servicii, produse și accesorii necesare amenajării și funcționării în condiții optime a oricărui laborator de radiologie, inclusiv soluții „la cheie” în vederea dezvoltării de noi afaceri sau modernizării celor existente.

Expirat
Inginer verificări tehnice aparatură medicală  -  RADIOMED IMPEX S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles