de ani Fără Frică...

Publicat 20 Oct 2009 | Reactualizat 18 Nov 2009 | Expiră 21 Nov 2009

Inspectori asigurari pentru Agentia Bacau

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

 Studii medii sau superioare
 Experienţă în vânzări
 Experienţa în domeniul asigurărilor constituie un avantaj
 Cunostinte de operare PC (Word, Excel)
 Abilităţi bune de comunicare
 Bune abilităţi de negociere şi vânzare
 Deschidere pentru activitatea în echipă
 Optimism, atitudine pozitivă

Descrierea jobului

Responsabilităţi:

 Dezvoltarea portofoliului de clienti;
 Promovarea produselor Groupama Asigurări pe piaţa locală a asigurărilor;
 Formarea şi coordonarea unei echipe de agenţi de asigurări

Oferta:

 Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
 Cursuri de pregatire profesionala;
 Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala

Groupama, o companie multinaţională de origine franceză, îşi consolidează prezenţa în România prin achiziţia celor trei companii: BT Asigurari, Asiban si OTP Garancia. Compania formata prin fuziunea celor trei, numita Groupama Asigurari, va avea la bază cunoştinţele şi expertiza câştigate deja în alte 12 ţări, pentru a deveni un actor important pe toate segmentele pieţei de asigurări româneşti.
Lider pe piaţa asigurărilor mutuale în Franţa, Groupama a raportat în 2007 o cifră de afaceri de 14,9 miliarde euro şi un profit net de 938 milioane euro, având 37.500 de angajaţi la nivel mondial.
Alăturarea forţelor Asiban, BT Asigurări şi OTP Garancia Asigurări va permite Groupama să dobândească o poziţie considerabilă pe piaţă. Împreună, reţelele celor trei companii totalizează în prezent aproximativ 500 de agenţii, cu aproape 2.800 de angajaţi şi peste 9.300 de agenţi răspândiţi pe întreg teritoriul ţării. Cota de piaţă consolidată este de 12,7% în domeniul asigurărilor generale şi 8,4% în domeniul asigurărilor de viaţă.

Expirat
Inspectori asigurari pentru Agentia Bacau  -  SC Groupama Asigurari SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles