Publicat 25 Iun 2015 | Reactualizat 23 Iul 2015 | Expiră 27 Iul 2015

JUNIOR CREDIT CONTROLLER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunostinte PC: operare Excel, Word
- Cunoasterea programului SAP – constituie avantaj 
- Gandire analitica
- Experienta de min 1-2 ani contabilitate primara
- Bune abilitati de comunicare si relationare, inclusiv de lucru in echipă
- Capacitate de analiza si bonitate a clientilor

Descrierea jobului

- Actualizarea (blocari/deblocari la facturare clienti) si evidenta fisei clientilor in sistemul contabil;
- Emiterea si transmiterea de informari, notificari si somatii de plata catre clienti in vederea recuperarii debitelor restante;
- Monitorizarea promisiunilor de plata ale clientilor;
- Consilierea clientilor si informarea in legatura cu aspectele specifice platilor;
- Punctaj periodic cu clientii, reglarea la zi a fiselor si a soldurilor clientilor;;
- Generarea si transmiterea confirmarilor de sold catre clienti;
- Intocmirea situatiei clientilor rau platnici in vederea trimiterii spre recuperare la firmele de colectare de debite;
- Intocmirea si transmiterea saptamanala a raportului cu soldurile neincasate ale clientilor catre seful direct;
- Mentinerea legaturii cu colaboratorii externi de colectare de debite
- Evidenta mijloacelor banesti in casierie

Network One Distribution, un brand regional puternic în industria de distribuţie IT, reprezintă la ora actuală un top player în distribuţia de componente şi periferice IT pe piaţa românească, cu un portofoliu de peste 1500 de clienţi, aflânduse într-un proces de expansiune regională pe piaţa IT din Moldova, Bulgaria şi Ungaria.

Expirat
JUNIOR CREDIT CONTROLLER  -  NETWORK ONE DISTRIBUTION

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles