Publicat 29 Nov 2019 | Reactualizat 27 Dec 2019 | Expiră 30 Dec 2019

Key Account Manager/Manager Regional tâmplărie PVC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experiență în vânzarea materialelor de construcții;
  • Experiența în vânzarea ferestrelor și a ușilor din PVC și aluminiu constituie avantaj;
  • Cunoștințe temeinice privind piața construcțiilor din regiunea alocată;
  • Studii superioare finalizate;
  • Bune abilități de utilizare PC – pachetul MS Office
  • Utilizarea limbii engleze la nivel mediu-avansat;
  • Permis de conducere - categoria B;
  • Foarte bune abilități de comunicare, vânzare și negociere;
  • Orientare spre client și rezultate;
  • Abilități de organizare și planificare
  • Responsabilitate și punctualitate.

Descrierea jobului

  • Analizează piața, identifică și propune oportunități de vânzare a produselor companiei;
  • Contribuie la dezvoltarea strategiei de promovare și vânzare, altături de echipa de vânzări și cea de marketing;
  • Dezvoltă relația cu partenerii, creează și dezvoltă portofoliul de clienți pe regiune;
  • Menține relația cu clienții din zona alocată, actualizând în permanență baza de date;
  • Promovează și prezintă produsele companiei în fața clienților și a partenerilor;
  • Realizează obiectivele de vânzări agreate pentru regiunea alocată;
  • Monitorizează și raportează statusul vânzărilor realizate;
  • Dezvoltă, propune și implementează planul de acțiuni în vederea maximizării rezultatelor;
  • Negociază termenele contractuale conform strategiei și politicii companiei;
  • Monitorizează derularea contractelor încheiate și finalizarea acestora conform planului.
Beneficii
  • Pachet salarial competitiv, constituit din parte fixă și parte variabilă;
  • Tichete de masă;
  • Bonus de fidelitate și prime pentru evenimente speciale;
  • Mașina, laptop și telefon de serviciu;
  • Program de lucru flexibil (home-office);
  • Asigurare de viață și accidente;
  • Decontarea (totală sau parțială) a biletelor de odihnă și tratament;
  • Stabilitate într-o companie românească;
  • Participarea la programe pentru dezvoltarea profesională.

De 10 ani în domeniul producției tâmplăriei termoizolante, fabrica de uși și ferestre Teraglass activează atât pe piața internă, cât și pe piețe dezvoltate din Europa, așa cum este piața Germaniei. Competiția cu marii concurenți europeni nu a făcut decât să crească nivelul performanțelor și al calității tâmplăriei produse de Teraglass, acestea aliniindu-se cu succes normelor europene.

Expirat
Key Account Manager/Manager Regional tâmplărie PVC  -  TERAGLASS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles