Publicat 27 Oct 2009 | Reactualizat 24 Nov 2009 | Expiră 28 Nov 2009

LOCAL AREA SALES MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru vanzarea produselor noastre de conectica si automatizare cautam doua persoane pentru activitati in tara in:
- judetele din zona de est si nord-est a tarii
- Bucuresti si judetele apropiate
Este de preferat ca persoanele in cauza sa domicilieze in aceste zone, respectiv sa le cunoasca.
Cerinte:
- inginer in domeniul electrotehnica
- cunostinte in domeniul automatizarilor industriale si ale cladirilor
- experienta comerciala cu practica in vanzarea catre clientii din industrie si engrosisti
- minimum limba engleza, limba germana avantaj
- disponibilitate pentru deplasari frecvente in zonele alocate precum si deplasari periodice la Bucuresti pentru raportare
- pachetul MS Office
- buna capacitate organizatorica si de comunicare
- identificarea proprie a clientilor respectiv a proiectelor
- capacitate de a desfasura activitati in mod independent si simtul responsabilitatii
- satisfactie in realizarea vanzarilor
- permis conducere auto

Descrierea jobului

Activitatea presupune desfasurarea unei activitati de marketing, respectiv promovarea produselor noastre la clienti, identificarea de noi potentiali clienti, urmarirea derularii contractelor cu clientii existenti, identificarea permanenta de noi oportunitati comerciale.
Determinant in evaluarea activitatii desfasurate este volumul vanzarilor realizat.
Se asigura autoturism, laptop, telefon mobil.
Aplicatia este solicitata in lb. engleza sau germana.

Suntem reprezentanta in Romania cu sediul la Bucuresti a firmei germane WAGO Kontakttechnik GmbH & Co. KG, lider mondial in tehnica conexiunilor si automatizarilor.
Prezentarea firmei WAGO Kontakttechnik GmbH & Co. KG se gaseste la adresa www.wago.com.

Expirat
LOCAL AREA SALES MANAGER  -  WAGO Kontakttechnik GmbH & Co. KG Reprezentanta Bucuresti

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles