Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

Manager departament comert electronic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunostinte foarte bune despre mediul online si piata de comert electronic
• Experienta in marketing / internet / comert online
• Excelente abilitati de comunicare, interrelationare si learship
• Initiativa, dinamism, creativitate, flexibilitate;
• Abilitati foarte bune de analiza, sinteza si interpretare a informatiilor
• Atentie sporita la detalii, capacitate de concentrare
• Capacitate de a lucra sub presiune, cu termene limita
• Limba engleza, nivel mediu / avansat
• Foarte bune abilitati de operare PC

Descrierea jobului

• Coordoneaza dezvoltarea activitatii de comert online a companiei
• Coordoneaza si monitorizeaza echipa de suport si asistenta clienti
• Coordoneaza si monitorizeaza echipa de documentare
• Monitorizeaza informatiile prezente pe site si este direct responsabil de calitatea acestora
• Monitorizeaza, evalueaza si analizeaza evolutia pietei, nevoile clientilor si cauta oportunitati de marketing
• Analizeaza pozitia pe piata a site-ului si tendintele pietei
• Monitorizeaza activitatile si serviciile competitorilor, efectueaza statistici si analize asupra concurentei
• Participa la elaborarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii, obiectivelor si strategiilor companiei
• Participa la conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare a site-ului si companiei

Societatea comerciala Electro Mobile SRL a fost infiintata in anul 2005. In prezent societatea are un capital subscris si varsat de 10.000 ron si are ca obiect de activitate comertul cu telefoane mobile, cartele telefonice, accesorii de telefoane mobile si alte produse.

Sediul si depozitul societatii se gaseste in Baia Mare, jud. Maramures. Societatea are 7 puncte proprii de desfacere din care 5 magazine de vanzare cu amanuntul situate in Baia Mare ( 3 ), Sighetul Marmatiei (1) si Cluj Napoca in incinta Iulius Mall (1), site-ul www.quickmobile.ro destinat vanzarilor online si depozitul central si site-ul www.depozituldetelefoane.ro pentru vanzarea en-gross, in care isi desfasoara activitatea o echipa de vanzari formata din 20 persoane cu pregatire si calificare pentru a oferi cele mai bune si prompte servicii clientilor.

Principala activitate a societatii este vanzarea atat prin magazinele proprii cat si prin intermediul partenerilor nostri din intreaga tara a intregii game de produse de telefonie mobile. De la infiintarea societatii aceasta si-a extins continuu activitatea, lucru reflectat si in cresterea cifrei de afaceri de la 1.619.941 ron in 2005 , la 10.996.656 ron in 2007 si 15.109.282 ron in exercitiul financiar 2008. Daca in 2005 la inceperea activitatii, societatea isi desfasura activitatea in 2 puncte de vanzare si acoperea ca arie de distributie un singur judet, in prezent exista 7 puncte proprii si aria de acoperire este de 6 judete prin intermediul agentilor, intreaga tara prin intermediul site-urilor de internet si a serviciilor de curierat, precum si o serie de parteneri externi cu care societatea are stranse relatii de colaborare atat de import cat si de export ( Italia, Germania, Danemarca, Portugalia, Marea Britanie).

Expirat
Manager departament comert electronic  -  QuickMobile

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles