Publicat 27 Nov 2019 | Reactualizat 25 Dec 2019 | Expiră 28 Dec 2019

MANAGER MENTENANTA - Onesti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINȚE:

Dacă ești o persoană entuziastă, organizată, axată pe dezvoltare profesională și personală continuă și te simti excelent într-un mediu de lucru profesionist, te inviăm să te alături echipei noastre!

CONDIȚII:
- Pregatire de specialitate - studii superioare de profil tehnic de preferinta Electic / Automatica industriala
- Experinta pe o pozitie similara - minim 7 ani;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare si a tuturor reglementarilor privitoare la: furnizarea energiei electrice, apa, aer comprimat, ISCIR, PSI, SSM;
- Persoana dinamica si cu bune abilitati in organizarea, coordonarea si functionarea activitatii de mentenanta;
- Cunoștințe în domeniul electric, mecanic, pneumatic și hidraulic;
- Cunostinte avansate: MS Office , Autocad, Step 7;
- Cunostinte teoretice si practice de utilizarea a softului IFS - constituie avantaj;
- Cunoștințe de lb. engleză - nivel avansat

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI GENERALE:
- Organizează, coordoneaza și gestionează activitatea Departamentului de Mentenață _intretinere și repatații instalatii si utilaje, intretinere preventiva si predictiva a echipamentelor;
- Coordoneaza activitatea personalului din cadrul Dep.Mentenanță;
- KPI management: definirea, urmarirea si asigurarea indeplinirii indicatorilor de performanta ai departamentului;
- Planifica intretinerea, intocmește grafice pentru controlul si procedurile pentru reparatia echipamentelor de lucru si intocmirea fiselor de mentenanta, pentru fiecare instalatie/utilaj;
- Analizeaza cauzele defectiunilor, stabileste tipul si modul de indepartare a acestora;
- Stabileste relatii cu factorii de specialitate in vederea descoperirii de noi solutii in utilizarea rationala a tuturor resurselor de care dispune si de reducere a consumurilor energetice;
- Executa desene tehnice sau schite de mana pentru piesele uzate sau distruse ce trebuiesc reconditionate sau confectionate;
- Contacteaza si colaboreaza cu agentii economici specializati care pot reconditiona sau confectiona piese de schimb pe baza de contract de prestari servicii;
- Propune solutii de imbunatatire a mentenantei liniilor tehnologice sau masinilor luate separat, urmarind realizarea acestora;
- Intocmeste si urmareste dotarea fiecarui loc de munca cu instructiuni tehnice specifice de lucru privind exploatarea si intretinerea in conditii normale, masurile care trebuiesc luate in caz de avarii, intreruperi sau dereglari a masinilor tehnologice sau a proceselor tehnologice in care acestea sunt inglobate sau dereglari in alimentarea cu energie electrica;
- Organizeaza si impune aplicarea cerintelor legale in vigoare cat priveste normele ISCIR și SSM;
- Realizeaza si mentine procesul de 5S in department.

ABILITATI:
- de coordonare si comunicare;
- de organizare, auto-organizare, comunicare si orientat spre atingerea rezultatelor;
- implicare in rezolvarea sarcinilor trasate si respectarea dispozitiilor sefilor ierarhici;
- capacitate de a lua decizii în timp util, de a face fata unor sarcini multiple, lucru în conditii de stres;
- sa se remarce prin disponibilitate, entuziasm și dorinta de a reusi;
- adaptabilitate la situatii diverse, receptiv la schimbare;
- Team worker.

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv, bonusuri trimestriale, tichete de masă
- Posibilitatea de beneficia și participa la cursuri de specialitate, de a lucra cu o echipa tânară și dinamică
- Mediu de lucru profesionist

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Societate Poloneza cu profil de industrializarea lemnului, cu sediul in mun. Onesti, jud. Bacau.

Barlinek Romania SA face parte din Group Barlinek Polonia - unul dintre producatorii de parchet natural din lemn.

Produsele firmei sunt exportate in peste 30 de tari.

Expirat
MANAGER MENTENANTA - Onesti  -  BARLINEK ROMANIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles