Publicat 10 Feb 2020 | Reactualizat 09 Mar 2020 | Expiră 12 Mar 2020

Manager Național Vânzări KA și Farmacii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

În calitate de coleg/ă, obiectivul dumneavoastră va fi dezvoltarea și implementarea strategiei de vânzări în cadrul rețelelor de KA și Farmacii, cu scopul atingerii obiectivelor setate.

Cerinţe obligatorii:

  • Studii superioare – min. diploma de licență;
  • Pregătire de specialitate/traininguri în management, vânzări, people management;
  • Disponibilitate pentru deplasări, la nivel național. Permis de conducere, categoria B;
  • Operare în Microsoft Office, Internet, sisteme de raportare – nivel avansat.

Ce dorim să cunoașteți:
  • Cunoașterea foarte bună a dinamicii pieței FMCG (poziționare, specificul pieței, ocaziile de consum, obiceiurile de cumpărare, etc.);
  • Administrare şi management: cunoştinţe cu privire la principii de management, planificare, alocarea resurselor, monitorizare, acordare feedback;
  • Cunoştinţe solide în domeniul economic (calcul targete, administrare bugete, etc.) și cunoștințe de bază în domeniul juridic;
  • Procedurile de lucru specifice activității KA și Pharma.

Ce abilități/competențe dorim să dețineți:
  • Înţelegerea business‐ului şi gândire strategică;
  • Abilități excelente de comunicare în mediul de business;
  • Negociere – nivel avansat;
  • Leadership;
  • Gândire analitică și capacitatea de a rezolva problemele care apar într-un mod eficient și ecologic;
  • Munca în echipă/team player;
  • Evaluarea performanțelor economice ale structurii de vânzări coordonate.

Descrierea jobului

Locație: Departament Vânzări Rețele Naționale, sediul central Farmec – Cluj-Napoca
Nivel dorit de experienţă specifică: minim 5 ani experienţă într-un rol de conducere (în inds. FMCG) și dezvoltare echipe.

Descrierea poziției – Responsabilităţi cheie:

  • Conducerea structurii de vânzări pe canalul Key Account și rețele naționale de Farmacii (coordonarea echipei de vânzări BackOffice care asigură colaborarea cu rețelele KA și Farmacii și a Supervizorilor KA din teritoriu);
  • Stabilirea și implementarea acțiunilor de ordin strategic menite să crească cifra de afaceri în cadrul rețelelor KA și Farmacii;
  • Asigurarea suportului necesar dezvoltării rețelelor (previzionare cantități de produse, solicitări produse noi, suport tehnic-logistic, etc.);
  • Elaborarea și implementarea planului promoțional în conformitate cu politica de vânzări a companiei;
  • Monitorizarea evoluției KPI-ilor setați, inclusiv a bugetului alocat;
  • Negocierea, încheierea și urmărirea modului de derulare al contractelor;
  • Controlarea modului de implementare al politicii de discounturi și al respectării termenelor de plată;
  • Dezvoltarea relației cu clienții existenți și identificarea unor noi clienți/noi segmente de piață;
  • Realizarea de analize de piață, analize de rentabilitate, optimizare de business, etc.;
  • Asigurarea respectării standardelor cu privire la imaginea companiei și a brandurilor comercializate.

Ce vă putem oferi noi:
  • Pachet salarial atractiv: bonus de performanță conform gradului de îndeplinire al obiectivelor, tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
  • Oportunitate de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune.

“Să fii veșnic tânar nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești.” - Prof. Dr. Ana Aslan

Grija pentru frumos şi respectul faţă de tradiţie, sănătate şi mediul înconjurător, completate de cercetarea continuă, originalitatea şi atenţia faţă de cerinţele clienţilor săi, au făcut din FARMEC un producător apreciat de-a lungul timpului. Astăzi, portofoliul companiei însumează câteva sute de produse, cele mai cunoscute game fiind GEROVITAL H3 prof. dr. Ana Aslan, GEROVITAL H3 EVOLUTION, GEROVITAL PLANT, ASLAVITAL, FARMEC, ASLAMED, DOINA, ATHOS şi OBSESIE.

Alăturându-te echipei Farmec, ne vei susține în a continua să transmitem și generațiilor viitoare încrederea în forțele proprii, în posibilitățile de creștere și spiritul antreprenorial românesc.

Te invităm să ne vizitezi pe: www.farmec.ro

Expirat
Manager Național Vânzări KA și Farmacii  -  Farmec SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles