Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 14 Nov 2019 | Expiră 17 Nov 2019

MOTOR UNDERWRITER

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Cunostinte bune Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Limba engleza mediu;
  • Experienta 3 ani;
  • Orientare spre performanta excelenta;
  • Asumarea responsabilitatii;
  • Proactivitate, creativitate;
  • Flexibilitate si adaptare la schimbare;
  • Spirit de echipa;
  • Relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
  • Deschidere catre inovatie si diversitate;
  • Eficienta si organizare;
  • Spirit analitic.

Descrierea jobului

  • Acorda suportul tehnic (de subscriere) Unitatilor Teritoriale (inclusiv acordarea avizului tehnic pentru modificarile nestandardizate ale contractelor de asigurare) in legatura cu produsele pe care le gestioneaza;
  • Participa la auditarea portofoliilor de polite emise pentru produsele de Retail/Comerciale pe care la gestioneaza, inclusiv privind respectarea normelor de subscriere de catre unitatile emitente si identificarea/remedierea cazurilor de subscriere eronata;
  • Propune solutii de optimizare a fluxurilor de activitati legate de subscrierea produselor de Retail/Comerciale pe care le gestioneaza si a procedurilor de lucru specifice;
  • Realizeaza rapoarte tehnice specifice in legatura cu produsele de Retail / Comerciale pe care le gestioneaza, pentru uzul intern al Biroului Subscriere Auto;
  • Primeste si rezolva sesizarile de la Directia Daune in ceea ce priveste situatia financiara a politelor RCA pe care se avizeaza daune;
  • Participa la activitatea de ofertare CASCO;
  • Testeaza aplicatiile de emitere electronica;
  • Transmite sau, dupa caz, intocmeste raspunsurile care vor fi inaintate spre semnare Conducerii Societatii, privind sesizarile primite pentru liniile de asigurare pe care le gestioneaza.

Ai aplicat
Expirat
MOTOR UNDERWRITER  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles