Publicat 25 Iun 2015 | Expiră 27 Iul 2015

NATIONAL TRANSPORT MANAGER - BUCURESTI sau ALBA IULIA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

COMPETENTE

- Calcule si analize complexe;

- Cunostinte avansate in KPI transport, routing;

- Abilitati de management si leadership;

- Abilitati de operare MsOffice (word, xls) si soft tracking si rutare

- Foarte bune abilitati de analiza si comunicare

EDUCATIE SI EXPERIENTA

- Absolvent facultate

- 5-7 ani experienta in transport / distributie

- Preferabil persoana desemnata ARR

Descrierea jobului

OBIECTIVUL POZITIEI
Managementul activitatii de transport la nivel national (distributie capilara, cca 100 vehicule)

ACTIVITATI SI RESPONSABILITATI PRINCIPALE

- Managementul activitatii de transport la nivel national;

- Executia bugetului de transport;

- Asigurarea procesului de planificare (strategical route planning);

- Implementarea de procese de optimizare, control costuri;Managementul activitatii de mentananta, service;

KPI’S

- Parametrii specifici activitatii de distributie:consum, eficienta, cost/kg, cost/km, ocupanta in timp, ocupanta in spatiu)

- Parametri standard buget transport
LOCUL DE DESFASURARE A ACTIVITATII
Flota nationala e impartita in cca 15 zone in tara.
Cautam astfel in doua variante, fie pentru biroul din Bucuresti, la sediul din Afumati, fie pentru biroul de la sediul din Oiejdea, jud. Alba.
Recrutam aceasta pozitie pentru Albalact Logistic, parte a Grupului Albalact.

Cu o tradiție de peste 40 de ani în industria lactatelor, Albalact din Alba este cea mai mare companie românească de lactate și numărul 2 în industrie.

Suntem simbolul producătorului român cu istorie îndelungată care a performat și a crescut an Avem peste 150 de produse în portofoliu, iar brand-urile noastre au o notorietate cu rezonanțe mari: Zuzu, Fulga, Rarăul, De Albalact și Poiana Florilor.

În compania Albalact, oamenii cresc și se dezvoltă odată cu brand-urile.

Suntem dinamici, în fiecare an construim, creăm produse, introducem tehnologii noi, implementăm sisteme moderne, învățăm permanent, ne împărtășim cunoștințele, experiența și creativitatea.

Avem nevoie de oameni care își iubesc munca, vor să învețe, să evolueze, care sunt dispuși să ofere ce pot mai mult și mai bine și care nu se tem să-și asume cu deciziile și acțiunile. Pentru că în Albalact, lucrurile nu se impun după tipare, ci se construiesc de la zero, se ajustează, se adaptează. De aceea, avem nevoie de oameni curajoși cu idei îndrăznețe.

La Albalact, oamenii sunt ascultați, încurajați și promovați.

Candidatii pot aplica si direct pe site-ul companiei, www.albalact.ro, la sectiunea "Cariere".

Candidatii selectati vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Expirat
NATIONAL TRANSPORT MANAGER - BUCURESTI sau ALBA IULIA  -  ALBALACT SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles