Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 14 Nov 2019 | Expiră 17 Nov 2019

Ofiter Juridic - Colectare Creante

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta de lucru intr-un domeniu similar, de minimum 6 luni
  • Cunosterea termenilor legali asociati procedurilor de executare silita
  • Persoana organizata si responsabila
  • Rabdare, atentie la detalii si rigurozitate
  • Cunostinte bune de Excel, abilitati de lucru cu cifre si informatii multiple
  • Gestionare buna a timpului si respectarea deadline-urilor
  • Motivatie pentru dezvoltarea profesionala in cadrul companiei
  • Permis auto categoria B reprezinta un avantaj
  • Disponibilitate calatorii in tara in vederea efectuarii vizitelor la birourile executorilor partener

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

  • Mentine legatura cu executorii judecatoresti colaboratori (telefonic, corespondenta scris sau prin vizite directe la birourile acestora)
  • Intocmeste si instrumenteaza dosarele in vederea recuperarii creantelor prin executare silita
  • Se asigura de definitivarea si investirea cu formula executorie a sentintelor
  • Se asigura de indeplinirea procedurii necesare pentru punerea in executare judiciara a hotararilor definitive si irevocabile
  • Contacteaza debitorii (persoane fizice si/sau juridice) in vederea colectarii datoriei inregistrate de acestia in procedura amiabila si/sau legala, inclusiv prin stabilirea si redactarea acordurilor de plata
  • Redacteaza si transmite raspunsuri catre autoritati si catre debitori
  • Se asigura ca actiunea procedurii de colectare e rapida, completa si indeplinita pentru toate cazurile alocate

OFERTA:
  • Program de lucru: 8 ore/zi + 30 minute pauza de masa
  • Salarizare in concordanta cu rezultatele obtinute (salariu fix + comision)
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala in domeniul Juridic, intr-o companie dinamica

CREDITEXPRESS is a leading financial services group in the CEE region, providing a wide range of professional debt collection services and financial consultancy. We are proud to work with the largest and higher profile Consumer product and finance groups in the region, who choose to outsource to a reliable partner, which is able to provide a flexible and ethical collection service.

For more details, please visit www.creditexpress.com.ro

Expirat
Ofiter Juridic - Colectare Creante  -  CREDITEXPRESS FINANCIAL SERVICES

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles