Publicat 09 Mar 2008 | Reactualizat 07 Apr 2008 | Expiră 09 Apr 2008

OPERATOR CASA AMANET

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Diploma de bacalaureat.
Constituie avantaj cunostinte de operare calculator.

Descrierea jobului

Operare calculator, servire clienti.

FISA POSTULUI

1. Functia: OPERATOR CALCULATOR
2. Relatii ierarhice: Este subordonat directorului regional

3. Sarcini si atributii de serviciu:

-Intocmeste corect si la zi contractele de amanet, precum si lichidarea acestora
-Verifica aurul primit de la client conform metodologiei stabilite de conducere
-Incaseaza sumele de bani de la clienti, prin numarare faptica, in prezenta acestora.
-Tine evidenta contractelor de amanet expirate, atat cu ajutorul computerului, cat si manual
-Raspunde de exactitatea calculelor din documentele intocmite.
-Raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin casierie.
-Elibereaza numerar din caserie numai pe baza unei Dispozitii de plata
-Respecta conditiile conducerii in ceea ce priveste conditiile de lucru.
-Raspunde material si disciplinar pentru pagubele produse, daca prin fapta si in legatura cu munca a cauzat pagube materiale societatii.
-Respecta cu strictete procedurile de lucru.

Descrierea companiei

Retea case de amanet, societate de creditare.

Expirat
OPERATOR CASA AMANET  -  MPS SI ASOCIATII

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles