Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 07 Nov 2019 | Expiră 16 Nov 2019

Operator colectare debite

3 posturi

Candidatul ideal

  • Abilitati dovedite de negociere;
  • Putere de convingere;
  • Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala;
  • Atentie la detalii;
  • Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor si timpului de lucru;
  • Orientare catre rezultate;
  • Experienta in activitatea de colectare debite/lucru cu clientii in regim de call-center reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel;
  • Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate.

Descrierea jobului

  • Contactarea debitorilor si preluarea apelurilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite;
  • Recuperarea sumelor restante, conform termenelor si procedurilor departamentale, actionand politicos si eficient;
  • Instruirea debitorilor in legatura cu metodele de plata si propunerea de variante de achitare a restantelor;
  • Solutionarea situatiilor speciale ale debitorilor intr-o maniera politicoasa si profesionala;
  • Colaborarea cu alte departamente implicate in procesul de colectare;
  • Pastrarea istoricului interactiunii cu debitorii, pentru rezolvarea optima a cazurilor.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti operatori de servicii integrate de comunicatii din regiune, furnizand servicii sub brandul Digi in Romania, Ungaria, Spania si Italia. In prezent, compania este lider in Romania pe piata segmentului de servicii de televiziune prin cablu si satelit, sub brandul Digi TV, de servicii de internet, sub brandul Digi Net, dar si un furnizor alternativ de servicii de telefonie fixa, Digi Tel si telefonie mobila, Digi Mobil, care este in continua crestere si dezvoltare. Compania detine singura televiziune de stiri din Romania in format full HD, Digi24 HD, cu 8 statii regionale, 4 canale de sport, Digi Sport 1, 2, 3 si 4, un canal de filme Pay-TV, Digi Film, 3 programe de documentare, Digi World, Digi Life si Digi Animal World, un canal de muzica, Utv, 5 posturi de radio: DIGI FM, Pro FM, INFO PRO, MUSIC FM si DANCE FM.

"Candidatul confirma, prin transmiterea candidaturii sale pentru pozitia descrisa mai sus, ca a citit Nota de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor in procesul de recrutare", disponibila pe www.digiromania.ro/ Protectia datelor cu caracter personal."

Operator colectare debite  -  RCS & RDS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles