Publicat 19 Iun 2019 | Reactualizat 19 Iul 2019 | Expiră 20 Iul 2019

Operator date site Flanco – Junior Web Content Editor

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Stim ca esti pasionat de tehnologie si dorinta de dezvoltare te determina sa tintesti compania ce iti poate oferi experiente de invatare complete! Cautam o persoana dinamica, flexibila si receptiva la feedback, motivata de partea de web content management.
Pentru ca noi ne ghidam dupa pasiune si cautam oamenii cu care putem construi un business bazat pe integritate, responsabilitate si respect, dorim sa-ti cunoastem spiritul de invingator!

Te asteptam in echipa noastra daca ai:
- Cunostinte de baza in suita Office;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Cunostinte de baza in Adobe Photoshop si Gimp; cunostinte minime de prelucrare a unei fotografii digitale pentru introducerea pe site (redimensionare, taiere, etc.);
- Cunostinte HTML si webdesign -constituie un avantaj;
- Atentie mare la detalii, meticulozitate, gandire logica si bine organizata, viteza de tastare, abilitate de invatare si intelegere, seriozitate si responsabilitate;
- Abilitati de organizare a sarcinilor primite si de colectare a informatiilor cu privire la produsele noastre din mai multe surse pentru a creea continut nou si de calitate in termene scurte;
- Abilitati si cunostinte tehnice de scriere pentru produse si folosirea de keyword-uri, hyperlink-uri si elemente de navigare in descrierile realizate;
- Ai cunostinte de baza de copy-editor si copywriter;
- Experienta relevanta intr-o pozitie similiara, preferabil in domeniul vanzarilor de produse IT&C, electronice & electrocasnice - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitatile unui Web Content Specialist sunt:
- Introducerea de produse noi in baza de date precum si actualizarea celor existente;
- Furnizarea de informatii de ordin tehnic despre produsele comercializate;
- Editarea informatiilor intr-un mod interesant si atragator - descrierea si fotografiile produsului;
- Verificarea status-ului produselor listate.

Vrei să faci lucruri peste așteptări și să înveți ceva nou in fiecare zi? Ești comunicativ, optimist, dornic să te dezvolți profesional? Alătură-te celei mai dinamice echipe de profesioniști din retailul electro-IT din România! Flanco este cel mai eficient retailer autohton de produse IT&C, electronice și electrocasnice, activând de peste două decenii. Compania se numără printre inițiatorii evenimentului Black Friday în România și își propune să devină retailer-ul preferat de electro-IT al românilor. Flanco deține o rețea națională de 144 magazine situate în cele mai importante zone comerciale din peste 100 de orașe și o echipă de peste 1500 de profesioniști. Compania se află în continuă creștere și dezvoltare, datorită investițiilor în magazine noi sau în reamenajări de magazine, în extinderea și dezvoltarea echipei, în optimizarea mixului de produse și diversificarea ofertei de servicii. Clienților noștri le oferim o experiență bazată pe un pachet complex de soluţii electro-IT, care adaugă valoare procesului de cumpărare, politica noastră de dezvoltare fiind în concordanţă cu cele mai noi tendințe la nivel internaţional din domeniul retailului.

Flanco Retail S.A. colectează și procesează datele tale personale în conformitate cu prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor UE 2016/679 și legislația națională de implementare. Detalii suplimentare, precum și eventualele actualizări privind politica de prelucrare a datelor personale, pot fi consultate la adresa https://www.flanco.ro/prelucrare-date-personale-in-cadrul-procesului-de-recrutare

Expirat
Operator date site Flanco – Junior Web Content Editor  -  FLANCO RETAIL SA