Publicat 26 Feb 2019 | Reactualizat 23 Mar 2019 | Expiră 28 Mar 2019

Operator echipamente grafice, procesare texte si imagini

CONFIDENTIAL
1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

3) Personale
a) aptitudini şi abilităţi personale.
- abilităţi de comunicare;
- eficienţă şi organizare;
- iniţiativă;
- abilităţi de lucru pe calculator şi de a lucra cu documente.
b) calităţi personale
- spirit organizatoric;
- implicare şi dăruire;
- capacitate şi abilitate în lucrul cu oamenii;
- punctualitate;
- stare de sănătate fizică bună.

Cunoasterea grafiei chirilice si a limbii ruse/ucrainene constitue un avantaj.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢILE POSTULUI

Operatorul procesare texte si imagini are atribuţii referitoare la:
Operare si manipulare echipamente de printare si rutare;
Procesarea de texte şi imagini.În acest scop, el efectuează o serie de activităţi importante pentru susţinerea procesului de operare, mentenanta si prelucrare electronică a datelor, din care se pot menţiona:
operare echipamente de printare
operare echipamente de rutare
mentenanta echipamente
introduce texte, grafice, tabele
construieşte şi compune desene
scanează şi importă imagini de pe documente sau alte medii, pe suport electronic, în vederea utilizării lor ulterioare, inclusiv prin transpunerea în alte forme de prezentare – pe suport hârtie,calc, foi transparente, etc.
procesează texte
prelucrează desene
prelucrează imagini
asamblează static şi/ sau dinamic texte şi/ sau desene şi/ sau imagini
realizează prezentări pentru demonstrţii, expoziţii, etc.
transpune documentul pe suport
gestionează suporţi de stocare a datelor, documentele primare şi documentele listate
răspunde de conformitatea datelor, textelor, desenelor, tabelelor şi imaginilor introduse pe suport electronic cu documentele primare
salvează datele introduse – periodic şi în situaţii critice
restaurează la nevoie datele salvate şi îi ajută pe beneficiari să-şi recupereze informaţiile
păstrează copiile de siguranţă ale datelor salvate pe suport electronic. Procesul de lucru în cazul unui operator procesare texte, imagini este corespunzător activităţilor pe care le desfăşoară şi care sunt descrise în cadrul competenţelor specifice ocupaţiei.

Profilul companiei: Producator ,importator şi distribuitor de materiale didactice, produse cartografice si mobilier scolar.

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Operator echipamente grafice, procesare texte si imagini  -  CONFIDENTIAL