Publicat 16 Sep 2019 | Reactualizat 01 Oct 2019 | Expiră 02 Oct 2019

Operator financiar-contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- experienta de minim 3 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii commercial si financiar-contabile;
- cunostinte de operare documente primare, cu utilizarea informatiilor contabile si a legislatiei in domeniu (utilizare conturilor contabile reprezinta un avantaj);
- abilitati avansate in desfasurarea activitatilor financiare (intocmire documente primare si urmarirea fluxurilor de informatii)
- cunostinte de operare PC, MS Office, Word, Excel, internet, la nivel avansat;
- operare in programe informatice de gestiune si contabilitate;
-utilizarea de aplicatii on-line ale bancilor ce activeaza in Roamnia-reprezinta un avantaj;
- bune abilitati de comunicare atat scrisa cat si verbala;
- disponibilitate de a invata
- cunostinte de limba engleza
- bune abilitati de organizare si planificare a timpului, a sarcinilor repartizate;

Descrierea jobului

Atributii comerciale
- urmarirea comanzilor de marfa si tinerea legaturii cu clientii si colaboratorii societatii;
- generarea AWB-uri pentru coletele trimise clientilor;
- intocmirea documentelor comerciale (de gestiune): NIR, Avize de insotire marfa, facturi de vanzare, bonuri de consum, etc;
- participarea la inventarierea anuala a patrimoniului societatii- inventarul stocurilor;
- efectuarea sau participarea la reconcilierea periodica a situatiei scriptice a stocului cu evidenta faptica a gestiunii de marfa, in legatura cu perosoana responsabila cu aceasta evidenta;
-efectuarea operatiilor de reglare de stoc/reconfigurare sau intocmirea de pachete de vanzare;
- intocmirea de rapoarte comerciale de gestiune prin utilizarea programului de gestiune si a aplicatiei EXCEL (dupa caz), la solicitarea managementului societatii;
- actualizarea nomenclatorului de Terti si de produse;
- indosarierea documentelor intocmite si supervizarea arhivarii lor;

Atributii financiar-contabile:
- intocmirea documentelor de banca si casa, precum si a evidentei financiare;
- emiterea si inregistrarea documentelor reprezentand tranzactii financiare si comerciale;
- intocmirea jurnalelor de vanzari si cumparari;
- intocmirea diferitelor rapoarte financiare la solicitarea managementului societatii;
- participa la inventarierea anuala a patrimoniului societatii-intocmirea scrisorilor de confirmare a soldurilor tertilor;

Oferta (bonusuri, beneficii)
- salariu atractiv si bonuri de masa,
- decont pe mijloacele de transport in comun
- abonament intr-o clinica medicala
- munca in cadrul unei echipe de profesionisti care permite acumularea de
cunostinte intr-un timp scurt
- mediu de lucru placut

Eurodiet este un program de managment al greutății, dezvoltat clinic, supravegheat profesional și medical, folosit de către spitale de stat în mai multe țări europene. Acesta a fost implementat cu succes in cadrul unei mari varietăți de pacienți cu boli legate de obezitate, incluzând diabetul zaharat, sindrom metabolic, hiperlcolesterolemie, hipertensiune arterială, precum și boli cardiovasculare. În cadrul Eurodiet, peste 6000 de doctori din peste 27 de țări se luptă împotriva epidemiei de obezitate, prin participarea continuă la conferințe medicale, evenimente științifice și efectuarea de studii clinice.

Ne axăm pe o metoda în 4 faze, primele 2 faze cu foarte puține calorii (VLCD) care presupune un consum optim de proteine și restricția carbohidraților simpli, iar ultimele 2 faze reintroducând treptat anumite alimente și continuând pierderea în greutate până la atingerea unui stil de nutriție sănătos, bazat pe dieta mediteraneană.

Metoda Eurodiet este prevăzută cu o gamă largă de produse alimentare selectate conform celor mai înalte standarde ale sistemului de Cercetare și Dezvoltare Proteică, cu scopul de a se potrivi cerințelor energetice ale pacienților noștri, dar și preferințelor de gust, în toate cele 4 faze diferite de pierdere în greutate.

Ne străduim să menținem serviciile noastre la cel mai înalt nivel, și suntem conștienți de faptul că modificarea comportamentală este esențială pentru a menține rezultatele de scădere în greutate. Toți pacienții noștri sunt constant supravegheați în exclusivitate de către un medic calificat, educat pentru a practica metoda Eurodiet.

Expirat
Operator financiar-contabilitate  -  EURODIET MED

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles