Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

PR EXECUTIVE / PR MANAGER

CONFIDENTIAL
2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• sociabil
• bun comunicator (fluenţă n exprimare, dicţie)
• bun negociator (capacitate de a negocia termenii unui proiect, contract etc.)
• creativ, original (are idei inovatoare)
• persuasiv (putere de convingere)
• viteză de reacţie (răspunde prompt la solicitările clienţilor şi găseşte n timp scurt soluţii la problemele apărute)
• ţinută business, comunicare non-verbală (capacitate de a transmite prin intermediul vestimentaţiei, mimicii, posturii etc. ideea de profesionalism)
• spirit de echipă (colaborează bine cu colegii, n scopul realizării optime a proiectelor n care este implicat)
• rezistenţă la stres, stăpnire de sine (capacitate de cordonare şi organizare n situaţii limită)
• capacitate de a respecta termene-limită (seriozitate şi organizarea eficientă a timpului de lucru)
• utilizare foarte bună a calculatorului – MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

Descrierea jobului

• Propune strategia de PR (strategie de brand, strategie de comunicare internă, comunicare cu instituţiile mass-media, comunicare n situaţii de criză, campanii, evenimente) pentru clienţii companiei.
• Realizează comunicate de presă şi alte materiale informative pentru clienţii companiei (colaborează cu redactorul la realizarea articolelor şi ştirilor).
• Oferă consultanţă pe problemele de relaţii publice apărute n companie sau pentru clienţii companiei.
• Menţinerea relaţiilor cu clienţii.
• Menţinerea relaţiilor cu presa.

Descrierea companiei

companie ce implementeaza proiecte de anvergura

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

PR EXECUTIVE / PR MANAGER  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles