de ani Fără Frică...

Publicat 11 Iun 2008 | Reactualizat 10 Iul 2008 | Expiră 12 Iul 2008

PRODUCT INFORMATION SPECIALIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de medicină sau farmacie de preferinta specialist, rezident/absolvent de cursuri postuniversitare;
Cunoştinte avansate de limba engleză şi operare PC;
Specializarea în farmacologia clinică/farmacie clinică este un avantaj;
Cunoştinte - Reguli de Bună Practică în Studiul Clinic;
Experienţa pe un post similar reprezintă un avantaj;
Cunoştinţe privind reglementările naţionale şi internaţionale în domeniul autorizării medicamentului;
Minuţiozitate, perseverenţă, putere de concentrare, rigurozitate;
Abilităţi de comunicare scrisă şi vorbită.

Descrierea jobului

Documentare şi întocmire materiale pentru dosarele farmaceutice referitoare la datele clinice, farmacologice şi farmacotoxicologice;
Colectare date din literatura studiilor clinice şi non-clinice;
Intocmire RCP-uri;
Intocmire Prospecte.

LaborMed Pharma a fost fondată n 1991. ncepnd cu februarie 2008, Advent Internaţional a devenit acţionar majoritar al Grupului. Peste 80 de produse, cote de piaţă importante n două clase terapeutice majore (cardiovasculară şi sistem nervos central), 28 milioane € vnzări brute n 2007, 380 de angajaţi − sunt date care definesc compania, alături de cea mai modernă fabrică de profil din ţară. Compania este membru asociat al European Generic Medicines Association din 2002.
Pentru mai multe informaţii vă rugăm să accesaţi site-ul companiei: www.labormedpharma.com

Expirat
PRODUCT INFORMATION SPECIALIST  -  LaborMed Pharma

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles