de ani Fără Frică...

Publicat 08 Iul 2019 | Reactualizat 05 Aug 2019 | Expiră 08 Aug 2019

Profesori de limba germană

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm profesori de limba germană motivați pentru înființarea unei școli de limbi străine în București. Compania noastră există de 35 de ani și are 16 locații în Germania cu peste 570 de angajați.

Pentru pregătirea lingvistică a asistenților noștri generaliști în România căutam candidata/-ul ideal, după cum urmează:
-diplomă universitară sau cunoștințe de limba germană nivelul C1
-ești comunicativ, plin de umor, și știi cum să predai limba germană, ai eventual deja și experiență în privința asta
-ești capabil să lucrezi în echipă și pregătit să investești timp și energie în proiectele noastre
-te poți confrunta cu diferite grupuri în privința profesiei și a vârstei și adapta la situații noi
-ești disponibil în scurt timp și dorești să începi imediat.

Descrierea jobului

Pe perioada cursului va trebui să te ocupi de următoarele sarcini:

-predai independent și pe propia răspundere în grupe de 15 – 20 de persoane limba germană
-de asemenea te ocupi de mici sarcini administrative, listele de prezență și informarea echipei noastre în caz de incidente neplăcute și în privința nivelului de învățare
-ajuți cursanții noștri la promovarea unui nivel de limba germană B2 în trei luni de zile
-lucrezi full time în locația din București (40 ore / săptămână).

Iar acum lucrurile interesante, ce îți oferim de fapt:

-o remunerație absolut atractivă bazată pe educația și experiența ta
-bonus pentru realizări bune și deosebite
-sprijin colegial din partea echipei noastre din Germania și România
-loc pentru idei și propuneri creative în conceperea predăi cursului
-furnizarea tuturor materialelor didactice necesare pentru realizarea unei predări profesionale.

Sună interesant? Atunci sigur ești curios ce mai avem să îți povestim. Trimite-ne CV-ul tău împreună cu o scrisoare de intenție în care specifici și salariu dorit.

Descrierea companiei

Karin Stengel
Human Resources

Tel: 00 49 57 61 90 20 7-24
Tel: 0049 176 767 01 46-7

Mail: k.stengel@iuvare.de

Web DE: www.iuvare.de
Web RO: www.iuvare.ro

Expirat
Profesori de limba germană  -  Iuvare

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles