de ani Fără Frică...

Publicat 27 Oct 2009 | Reactualizat 25 Nov 2009 | Expiră 28 Nov 2009

Psiholog

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- obligatoriu minim trei ani de experienta
- absolvent al Facultatii de Psihologie
- studii de master in psihoterapie
- autorizatie de libera practica in psihoterapie, eliberata de Colegiul Psihologilor din Romania

Abilitati necesare
 capacitatea de a empatiza si a oferi suport emotional persoanelor aflatate in criza sociala si psihologica
 abilitatea de a identifica resurselele personale si a motiva beneficiarul pentru atingerea scopului propus
 toleranta si rezistenta la frustrare
 deprinderi de a lucra in echipa
 bune abilitati de observatie si de sinteza a informatiilor; redactarea de articole si studii pe baza acestor informatii
 capacitatea de a lucra în condiţii de urgenta
 bune abilităţi de comunicare, deschidere, dinamism, răbdare
 experienta de lucru si buna cunoaştere a comportamentului uman
 abilităţi de planificare, organizare, coordonare
 operare PC
 limba straina

Descrierea jobului

Rezumatul postului

 asigură serviciul de asistenţă psihologică pentru beneficiarii proiectului (persoane adulte fără adăpost - PAFA)
 identifică, contactează şi colaborează cu alte instituţii şi organizaţii în vederea rezolvării problemelor specifice beneficiarilor
 participă la activităţile prevăzute în proiect ce reclamă compentenţa sa profesională
 colaborează cu ceilalţi membri ai echipei pentru atingerea obiectivelor prevăzute în proiect
 responsabil de cercetarea teoretică şi difuzarea acesteia în echipă şi aplicarea cercetării pentru formare şi elaborarea instrumentelor de lucru

Samusocial din România (Serviciul de Ajutor Mobil de Urgenţă Socială), organizaţie neguvernamentală românească creată în ianuarie 2004, este un dispozitiv de intervenţie de urgenţă care iese în întâmpinarea celor mai desocializate persoane reduse la stadiul de simplă supravieţuire. Devenite «victime», ele nu mai pot şi nici nu mai ştiu să beneficieze de ajutoarele de drept comun. Principiile Samusocial din România se înscriu în filosofia Declaraţiei Universale a Drepturilor Omului: Demnitate, Solidaritate şi Drepturi Civice.

Expirat
Psiholog  -  Asociatia Samusocial din Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles