Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

REDACTOR - divizia reviste

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare
- experienta in presa de peste 2 ani constituie avantaj
- cunostinte de limba engleza (germana)
- abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica
- orientare spre detalii, bine organizat si eficient in conditii de stres.

Descrierea jobului

- colectarea de informatii (teren/alte medii de informare)
- documentare in vederea redactarii materialelor
- redactarea articolelor
- propunere de subiecte pentru articole
- respectarea termenelor de predare a materialelor
- colaborarea permanenta cu departamentul tehnic
- participare activa la sedintele de sumar
- crearea si mentinerea relatiilor cu diversele surse de informare (retea de contacte)
- participarea la diverse evenimente si conferinte de presa.

n portofoliul Adevărul Holding se regăsesc ziarul Adevărul, Adevărul de Seară – cotidian gratuit, Click!, revistele Click! Poftă bună!,Click! pentru femei, Click! Sănătate, publicaţiile culturale Dilema Veche şi Dilemateca, Foreign Policy Romnia, Forbes Romnia şi nu n ultimul rnd colecţiile de carte „100 de cărţi pe care trebuie să le ai n bibliotecă“, „Colecţia Disney“ şi “Colecţia de Lux”.
Adevarul Holding este prezent şi pe piaţa internaţională, ca publisher al cotidianului ucrainean Blik şi al săptămnalelor Blik Women şi Blik Cooking.

Adevarul Holding angajeaza pentru divizia magazine: REDACTOR

Expirat
REDACTOR - divizia reviste  -  SC Adevarul Holding

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles