Publicat 13 Mai 2009 | Expiră 14 Iun 2009

REFERENT GESTIUNE / VINZARI ACTIVE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii/superioare de preferabil tehnice
Abilitati de comunicare, prezentare, negociere.
Adaptabilitate si flexibilitate, capacitate de lucru in echipa
Capacitati de organizare si autocontrol
Cunoasterea unei limbi straine (franceza, engleza) constituie un avantaj
Cunostinte avansate operare PC (Word, Excel, Office).
Cunostinte de legislatie relevanta.
Domiciliul stabil / chirie in Cluj-Napoca

Descrierea jobului

Membru al unei echipe pluridisciplinare care activeaza in domeniul procedurilor de insolventa / lichidare voluntara.
Atributii:
- identificarea de noi oportunitati de valorificare a activelor societatilor gestionate, aflate in insolventa;
- selectarea, centralizarea si analiza datelor şi informatiilor cu privire la piata imobiliara;
- coordonarea relatiei cu evaluatorii activelor apartinand societatilor in insolventa;
- promovarea eficienta a activelor mobiliare/imobiliare;
- mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti si a bazei de date aferente;
- pregatirea anunturilor publicitare;
- inventarierea fizica a activelor apartinand societatilor in insolventa gestionate;
- analizarea comparativa a cererilor şi ofertelor;
- distribuirea materialelor de licitatie/negociere;
-cunostinte minime de gestiune
- pregatirea materialelor de valorificare (ex. caietele de sarcini si regulamentele de vanzare) impreuna cu departamentul juridic;
- asistenta in organizarea si tinerea licitatiilor / negocierilor de valorificare a activelor apartinand societatilor in insolventa;
- predarea-primirea activelor valorificate.

Societate civila profesionala de practicieni in insolventa, cu un portofoliu important de proceduri de insolventa si o vasta experienta, aflata intr-un proces sustinut de dezvoltare

Expirat
REFERENT GESTIUNE / VINZARI ACTIVE  -  Casa de Insolventa TRANSILVANIA SPRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles