Publicat 26 Mar 2019 | Reactualizat 25 Apr 2019 | Expiră 26 Apr 2019

Reprezentant medical echipamente medicale medicină urgență

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare
Certificări: permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ Cursuri de: comunicare, tehnici de vânzare, negociere
➢ Cunostințe generale de medicină, fizică, chimie, management, marketing
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limba engleză – nivel avansat

Experiența:
➢ Experiența pe un post similar este un avantaj

Aptitudini:
➢ excelente abilități de comunicare
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

➢ Promovează echipamente medicale și consumabile destinate medicinii de urgență (ATI, Unități de Primiri Urgențe, Ambulanțe) dar și echipamente destinate departamentelor de neonatologie și chirurgie în zona alocată (județele Harghita, Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău și Vaslui)
➢ Menține legătura directă cu clienții din zona alocată, optimizează relațiile cu aceștia
➢ Identifică potențiali clienți pe zona alocată, atât din sectorul public cât și din sectorul privat
➢ Organizează și participă la evenimente medicale în vederea promovării produselor din portofoliu
➢ Urmărește proiectele naționale dezvoltate de firmă în zona alocată, cu finalizarea lor efectivă
➢ Urmărește fluxul financiar propriuzis pentru fiecare proiect: comenzi, facturare, termene de plată, încasări
➢ Realizează targetul anual de vânzări stabilit
➢ Identifică noi oportunități de afaceri prin urmărirea periodică a anunțurilor de licitații publice
➢ Studiază caietele de sarcini în vederea participării la licitații
➢ Completează cerințele tehnice ale caietelor de sarcini în vederea participării la licitații
➢ Planifică și își organizează propria activitate pe baza unui bun management al timpului
➢ Informează superiorii ierarhici despre problemele din zona alocată

MEDIST Imaging. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători de renume: General Electric Healthcare, ZOLL, Biegler, Becton Dickinson, ImaCor, SLE, International Biomedical, Zipline, ThermoFisher Scientific, Atmos, Schiller.
Compania are sedii în București (sediu central), Timișoara, Cluj-Napoca și Iași.

Expirat
Reprezentant medical echipamente medicale medicină urgență  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL