Publicat 27 Oct 2009 | Reactualizat 25 Nov 2009 | Expiră 28 Nov 2009

Reprezentant tehnic (Inginer SERVICE si INSTALARI) aparatura stiintifica si medicala

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

 Studii superioare tehnice (domeniile: electronica, electrotehnica, automatizari, fizica sau service aparatura medicala – constituie avantaj)
 Stapanire foarte buna a limbii Engleze; a-2-a limba straina constituie avantaj
 Operare foarte buna PC (Word, Excel, Power Point, Adobe, Internet)
 Experienta pe post similar – avantaj
 Experienta anterioara in domeniul service / concurentei – avantaj
 Disponibilitate la program prelungit si uneori neasteptat
 Referinte obligatorii de la ultimul/ultimele loc(uri) de munca !

Descrierea jobului

1. Insusirea, cunoasterea si promovarea permanenta a produselor din portofoliul firmei (zona: Romania)
2. Instalarea echipamentelor la sediul clientilor firmei si instruirea personalului desemnat de catre client despre modul corect de lucru cu acestea.
3. Asigurarea functionarii perfecte dpdv tehnic a bazei instalate de echipamente stiintifice si medicale ale firmei AMP Diagnostics, cu urmarirea respectarii corecte a operatiilor de intretinere periodica – sugerate de care producatorii respectivelor echipamente.
4. Culegerea de informatii direct de la clientii vizitati si mentinerea unei legaturi permanente cu acestia – pt a veni in intampinarea solicitarilor lor si a le acorda sprijin pentru proiecte noi sau in desfasurare, urmata de transmiterea prompta a informatiilor culese catre departamentul de vanzari al firmei AMP
5. Rapoarte/situatii saptamanale / lunare (in limba Engleza !) catre seful direct si / sau catre firma “mama” – daca se vor solicita
6. Suport pentru colegii din celelalte departamente in cazul explicitarii unor oferte tehnice
7. Incheierea si urmarirea contractelor de service si maintenanta incheiate
Zona de responsabilitate - ROMANIA

Companie de import si comercializare - aparatura si consumabile pentru laboratoare de diagnostic, infiintata in 2003, cu sediul la Cluj si capital austriac, avand ca zona de acoperire ROMANIA

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Reprezentant tehnic (Inginer SERVICE si INSTALARI) aparatura stiintifica si medicala  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles