Publicat 05 Dec 2019 | Expiră 05 Ian 2020

Reprezentant vanzari TERMOSISTEME vata bazaltica + adezivi

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru extinderea accelerata in Bucuresti, sudul, centrul si vestul tarii, recrutam Reprezentanti de Vanzari cu experienta in TERMOSISTEME si ADEZIVI.

Cerinte:
Experienta recenta de minim 3 ani in vanzari B2B pe teren in domeniul materialelor de constructii
Cunostinte tehnice in domeniul constructiilor
Preferinta pentru munca de teren (oras si regiune)
Prezentabilitate
Reputatie buna
Excelente abilitati de:

  • networking, comunicare, negociere
  • rezolvare de probleme si luare de decizii
Studii medii cu diploma de Bacalaureat (sau studii superioare)

Atitudini si valori:
Corectitudine si loialitate
Orientare catre rezultat si respect fata de client
Proactivitate si colegialitate
Rigurozitate in respectarea cerintelor si a termenelor limita

Descrierea jobului

Dezvolta portofoliul de clienti si distribuitori pe regiune (OBLIGATORIU o buna cunoastere a pietei de termosisteme)
Realizeaza targetul de vanzari pentru zona alocata, prin implementarea strategiilor si atingerea obiectivelor de vanzare si promovare a imaginii companiei (produse si brand)
Introduce periodic produse noi in piata
Coordoneaza zona ca pe un centru de profit - propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si obtinerii de profit
Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre managementul companiei
Efectueaza zilnic vizite pe santiere, in magazine si la distribuitori
Rezolva feedback-urile negative imediat, atragand suportul celorlalte departamente
Evalueaza si acorda feedback permanent distribuitorilor privind activitatea acestora si indeplinirea criteriilor de performanta stabilite
Aduce permanent informatii relevante privind oportunitatile din piata, trendurile, activitatea concurentei etc.

Beneficii:
Oportunitate de crestere profesionala nelimitata
Training-uri de specialitate, suport instant prin grupul de comunicare intern
Orice este necesar pentru atingerea obiectivelor (telefon, laptop, masina de serviciu, materiale de marketing, cataloage, carti de vizita, email)
Cerinte reduse de prezenta la sediu
Salariu fix in functie de experienta plus comisioane/bonusuri de vanzari in functie de obiectivele agreate

AGN GLASS este importator si distribuitor de materiale de constructii, printre care termosisteme cu vata bazaltica si adezivi, cosuri de fum din inox, usi metalice si din lemn masiv, sticla si piatra decorativa, altele.
Infiintata in 2016, compania si-a dublat activitatea de la an la an. Suntem ambitiosi, responsabili si avem succes.
Reprezentant exclusiv pentru 16 grupe de produse, compania are ca obiectiv construirea unui brand de renume la nivel national si european, incepand in 2020 extinderea catre Benelux, Franta, Italia si alte cateva tari. Daca vrei sa fii in avangarda acestui trend, alatura-te acum echipei.

Expirat
Reprezentant vanzari TERMOSISTEME vata bazaltica + adezivi  -  SC AGN GLASS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles