de ani Fără Frică...

Publicat 21 Nov 2019 | Reactualizat 12 Dec 2019 | Expiră 21 Dec 2019

Reprezentant Vanzari Timisoara

1 post

Candidatul ideal

Experiență în vânzări pe teren;
Persoana ambitioasa, serioasa, atenta la detalii, motivata de rezultate;
Înțelegerea procesului și dinamicii vânzărilor.
Un angajament pentru servicii excelente pentru clienți.
Abilitati bune de comunicare, negociere si persuasiune;
Flexibilitate, sociabilitate;
Corectitudine, responsabilitate;
Capacitatea de a acumula cunostinte noi;
Capacitate de planificare si organizare;
Orientare catre client si rezultate;
Experienta in vanzari produse destinate HoReCa constituie un avantaj;
Constituie un avantaj studiile in domeniul business, marketing, economie sau conexe;
Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală;
Abilități interpersonale foarte bune, inclusiv capacitatea de a construi rapid relatii bune atât cu clienții, cât și cu furnizorii;
Experiență folosind tehnologia pentru o varietate de sarcini;
Competență în aplicațiile Microsoft;
Capabil să lucreze confortabil într-un mediu dinamic.
Resedinta orasul TIMISOARA si imprejurimi
Detinerea unui permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Descriere job:
Promovarea produselor companiei;
Crearea si dezvoltarea relatiilor de parteneriat cu clientii;
Atingerea sau depășirea obiectivelor de vânzări;
Prospectarea pietei in vederea dezvoltarii portofoliului propriu;
Respectarea si indeplinirea cu acuratete a sarcinilor primite;
Implicarea in gasirea de solutii pentru cresterea vanzarilor;
Cunoasterea pietei de profil si concurentei;
Mentinerea gradului de incasare a facturilor avantajos;
Generarea de leaduri;
Negocierea tuturor contractelor cu potențiali clienți;
Planificarea prețurilor pentru ofertele, promoțiile și negocierile;
Pregătirea rapoartelor săptămânale și lunare;
Prezentarea ofertei de vânzări către o serie de potențiali clienți;
Coordonarea eforturilor de vânzări cu programele de marketing;
Înțelegerea și promovarea obiectivelor companiei;
Obținerea depozitelor și soldul plăților de la clienți;
Pregătirea și depunerea contractelor de vânzare pentru comenzi;
Vizitarea clienților și a potențialilor clienți pentru a evalua nevoile sau a promova produse și servicii;
Mentinerea evidentei clientilor;
Cunoasterea si promovarea condițiilor de creditare, produse, prețuri și disponibilitate.

Descrierea companiei

Beneficii:
Atmosfera de lucru placuta, echipa tanara si entuziasta
Bonusuri la realizarea targeturilor, telefon, tableta, masina de serviciu.
Despre noi
Global Plast este o companie cu o vechime de 16 ani pe piata din Romania. Aflata intr-o continua expansiune, afacerea a ajuns la un numar de peste 200 de angajati la nivel national, marindu-si echipa exponential de la un an la altul. Produsele din portofoliu sunt populare, regasindu-se in acest moment in toate marile lanturi de hypermaket-uri din Romania.
Cu sediul principal în București și având filiale în Timișoara, Constanța, Iași, Bacău și Cluj, Global Plast este unul din principalii distribuitori de produse de uz casnic din România (produse de curățenie și stocare, produse de unică folosință).

Reprezentant Vanzari Timisoara  -  GLOBAL PLAST BUSINESS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles