Publicat 30 Aug 2019 | Reactualizat 29 Sep 2019 | Expiră 30 Sep 2019

Reprezentant Vanzari Transporturi Internationale de Marfuri

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru ca suntem in continua dezvoltare, avem nevoie de colegi noi in cadrul Departamentului de Vanzari, pentru care am schitat urmatorul profil:

Absolvent al unei institutii de invatamant superior;
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
Serios, punctual, organizat;
Cunostinte de MS Office, capacitate de analiza si sinteza;
Cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit sau a unei alte limbi nivel mediu constituie un avantaj;
Capabil sa lucreze intr-un mediu activ si cu obiective bine stabilite;
Capabil sa isi planifice si sa coordoneze activitatea de birou;
Orientat spre rezultate si performanta.

Descrierea jobului

Ce responsabiliti vei avea:

Promovarea si vanzarea serviciilor de transport international oferite de Logitrans Romania;
Identificarea nevoilor de transport si logistica ale clientilor si propunerea de solutii personalizate;
Planificarea, organizarea si monitorizarea derularii transportului in toate etapele de desfasurare;
Stabilirea si mentinerea relatiilor comerciale optime cu clientii din portofoliu si partenerii companiei.

De ce sa lucrezi la noi:

Un mediu de lucru activ, alaturi de oameni responsabili si creativi;
Cursuri de specializare, training-uri de perfectionare
Sustinerea proiectelor personale si profesionale, ascensiunea in cariera
Crearea de oportunitati privind locatia de lucru
Aprecierea si recompensarea loialitatii si performantei

Descrierea companiei

Cine suntem ?

Logitrans Romania este un brand.

Noi, cei de la Logitrans stim ca excelenta in organizatie vine pe fundamentul educatiei, responsabilitatii si pasiunii in domeniul in care activam. Aceasta filozofie este proiectata catre serviciile Logitrans Romania, fiind baza pe care business-ul nostru a fost gandit.

In prezent, ne desfasuram activitatea in in birourile din Bucuresti, Constanta, Sibiu, Piatra Neamt, Bacau si Iasi.
Prin combinarea transportului rutier cu cel maritim si aerian, suntem in gradul de a oferi clientilor nostri un serviciu complet de logistica, ce cuprinde pe langa transportul in sine si consultanta pentru documentatia vamala sau alte documente specifice, in functie de particularitatile legislative din tarile pe teritoriul carora aceste transporturi se desfasoara.

Scopul nostru este sa cream un viitor durabil si sigur pentru compania noastra. Astfel, misiunea noastra este sa oferim in domeniul transportului si al logisticii o altfel de experienta a serviciului de clienti, sa determinam cresterea economica a oamenilor, partenerilor si comunitatilor in care ne desfasuram activitatea prin sediile noastre. Intelegem impactul pe care il avem asupra celor din jur si vrem ca amprenta noastra sa conteze.
Investim in oameni, pentru ca in spatele serviciilor sunt oameni. Excelenta serviciului de logistica oferit de Logitrans este rezultatul direct al unei bune pregatiri a oamenilor nostri, sistemul nostru intern de training aducand cu sine o buna asimilare a cunostintelor teoretice si practice direct in campul muncii, eficientizand la maxim perioada de pregatire a oamenilor noi intrati in companie.

Dacă vrei și tu să ai oportunitatea de a face parte din povestea noastra, trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail : cariere@logitrans-romania.com .

Expirat
Reprezentant Vanzari Transporturi Internationale de Marfuri  -  LOGITRANS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles