Publicat 15 Nov 2019 | Expiră 16 Dec 2019

Responsabil Aprovizionare – Logistica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Hei, ma bucur ca esti interesat(a) de jobul pe care il avem de oferit.

Sper ca esti o persoana zambareata, careia ii place sa lucreze cu stocurile si sa interactioneze cu oamenii mai mult decat sa doarma si vrei sa iti gasesti jobul in care talentele si munca ta vor fi apreciate din toate punctele de vedere.

Dar ca sa nu iti irosim timpul si sa nu fii nevoit sa citesti un anunt plictisitor pentru ca apoi sa iti dai seama ca nu esti potrivit pentru jobul nostru, vrem sa incepem cu lucrurile “naspa”.

Nu aplica daca:
- nu ai absolvit liceul
- nu stii sa lucrezi cu Excel-ul
- nu esti o persoana organizata si disciplinata
- nu iti place sa comunici cu furnizorii si colegii
- nu stii sa zambesti

Descrierea jobului

Tipuri de activitati pe care le vei avea de facut:
- stabilesti necesar de aprovizionare in functie de criterii multiple si cu optimizarea costurilor
- cauti si alegi cea mai buna varianta de transport
- participi la receptia marfurilor
- gasesti noi furnizori pentru nevoile firmei

Cum aplici pentru Job ?

Te rog sa ne trimiti un email la adresa: recrutare@ziroma.ro cu subiectul: “Aplicatie pentru Responsabil Aprovizionare – Logistica”. Te rog sa ne scrii in acel email raspunsurile la 2 intrebari:
- Top 3 motive pentru care ar trebui sa te angajam :) Apreciem sinceritatea!
- Link-ul la pagina ta de Facebook

Descrierea Jobului

- stabilirea necesarului de aprovizionare in functie de:
• stocuri existente
• forecast vanzari
• optimizarea cantitatilor pentru pret convenabil
• adaptarea comenzilor pentru optimizarea transportului
• termene de livrare a marfii sau serviciilor
- identificarea de noi furnizori pentru produsele si serviciile necesare firmei
- participare la receptia marfurilor
- daca e cazul (dar ne dorim sa fie foarte rar) emiterea de reclamatii pentru marfa neconforma din punct de vedere calitativ si cantitativ
- cautarea celei mai bune variante de transport pentru aprovizionare si livrare
- verificarea calitativa a produselor inainte de livrarea catre beneficiari
- identificarea de masuri de reducere a costurilor de achizitie
Din aceste motive ar fi bine sa ai experienta anterioara in job similar, insa poti face parte din echipa noastra si fara daca ai abilitatile si faci cu placere activitatile enumerate mai sus.

ZIROMA are ca principal obiect de activitate productia de Porti si Garduri din aluminiu, sisteme absolut revolutionare si noi pe piata din Romania. Acestea sunt produse sub brandul DAVOS (www.davos-europe.com). Distributia se desfasoara la nivel national si in alte cateva tari din Europa.

Expirat
Responsabil Aprovizionare – Logistica  -  ZIROMA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles