Publicat 19 Aug 2019 | Reactualizat 16 Sep 2019 | Expiră 18 Sep 2019

Responsabil Control Tehnic de Calitate in Constructii (C.Q.)

1 post

Candidatul ideal

Experienta pe un post similar, in domeniul constructiilor de cel putin 1 an;
Absolvent de studii superioare, preferabil inginer constructor (CFDP/constructii civile, industriale si agricole);
Cunostinte de ordin tehnic;
Cunostinte foarte bune pentru pachetul Microsoft Office;
Engleza – nivel mediu

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Respectă legislaţia şi reglementările tehnice specifice activităţii;
- Implementează şi menţine Sistemul de Asigurare a Calităţii;
- Exercită în numele conducerii un control sistematic şi exigent asupra calităţii lucrărilor de construcţii;
- Informează operativ conducerea privind deficienţele de ordin calitativ constatate, în vederea dispunerii de măsuri;
- Exercită controlul calităţii lucrărilor pe faze de execuţie stabilite prin reglementările tehnice şi „Planul Calităţii” adoptat prin Sistemul propriu de Conducere şi Asigurare a Calităţii;
- Elaborează şi supune spre aprobare Programul de Control în corelare cu prevederile „Planului Calităţii” adoptat;
- Participă la verificarea calităţii lucrărilor la principalele faze de execuţie stabilite prin normele, reglementările şi normativele tehnice şi semnează procesele verbale de atestare a calităţii;
- Informează asupra aspectelor privind respectarea tehnologiilor sau necesităţii întreprinderii de acţiuni preventive sau corective;
- Verifică respectarea utilizării în execuţie numai a produselor de construcţii cu certificate de conformitate, declaraţii de conformitate sau agrementate tehnic;
- Răspunde de măsurile propuse pentru înlăturarea neconformităţilor;
- Verifică calitatea remedierilor executate;
- Răspunde de îndeplinirea prevederilor „Planului Calităţii” adoptat prin Sistemul propriu de Conducere şi Asigurare a Calităţii;

Proiectul ''Reabilitarea liniei de cale ferata Frontiera – Curtici – Simeria, parte componenta a Coridorului IV Pan - European pentru circulatia trenurilor cu viteza maxima de 160 km/h, Tronsonul 3: Gurasada - Simeria ''

Responsabil Control Tehnic de Calitate in Constructii (C.Q.)  -  Asocierea FCC - Astaldi - Convensa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles